מנשך עמוק

כל מה צריך לדעת על שינוי החיוך שלך בעזרת WeSmile.

לפני אחרי

שאלות נפוצות

מנשך עמוק הוא ליקוי סגר, המתרחש כאשר השיניים בלסת העליונה מסתירות ברובן או בכולן את השיניים בלסת התחתונה, בזמן ששתי הלסתות מצויות במצב סגירה. במצב של סגר תקין – קיימת חפיפה של עד כ-30% בין השיניים העליונות והתחתונות (כלומר, החותכות העליונות מכסות כשליש מהחותכות התחתונות). כאשר השיניים העליונות מכסות יותר מחצי מהחותכות התחתונות – נגדיר זאת כ"מנשך עמוק", או באנגלית: Deep-bite או Over-bite.

אף שהמשמעות עבור המטופל/ת היא אסתטית בעיקרה, נוכחות מנשך עמוק עשויה להעיד על בעיות אחרות שיש לטפל בהן – החל משחיקת שיניים ועד לכאבי לסת ולהפרעות תפקודיות. כמו כן, מנשך עמוק עלול להיות טראומטי לחניכיים התומכות בשיניים, ולגרום להרס העצם התומכת בחניכיים.

מנשך עמוק נחשב לליקוי סגר מורכב יחסית לטיפול, אך אפשרי בהחלט באמצעות קשתיות שקופות. תחילה, יש להתחקות אחר הגורם למנשך העמוק ולהתאים לפיו את המתווה הטיפולי. למשל – לפתוח את המנשך באמצעות הבקעת שיניים אחוריות, או אינטרוזיה (פעולה הפוכה מהבקעה) של החותכות העליונות/התחתונות, או שילוב של כמה תנועות. כאשר הסיבה למנשך העמוק קשורה לליקוי סגר נוסף (למשל, בליטת שיניים עליונות) – תיקון המנשך העמוק מתלווה לתיקון ליקויי הסגר הנוספים.

רוצים לדעת אם אתם מתאימים?

60 שניות – ויש לך הערכת טיפול ליישור שקוף