מה זה יישור שיניים שקוף? הסבר אישי ב3 דקות.

קשתית יישור שיניים שקוף - invisalign
קחו 3 דק' - התרווחו נא, ותוכלו לדעת הרבה יותר ממה שאתם יודעים היום על יישור שיניים שקוף

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אז מה זה יישור שיניים שקוף? זה בדיוק המקום לדבר, להסביר ולהבהיר. נכון – מדובר בטכניקה שמרגישה קצת עתידנית. בדיוק בשביל זה החלטנו לספק קצת מידע. כזה שיעזור להבהיר.

יישור שיניים מתחיל תמיד מצורך. הצורך בשיניים ישרות יותר, מדויקות יותר או בריאות יותר. ככלל, ובמשך תקופה שנדמית כמו נצח, שלטה שיטות היישור הפרימיטיבית, יישור באמצעות ברזלים, בשוק העולמי. היישר הברזלי כרוך בתקופה ארוכה, ביקורים תכופים אצל רופא השיניים המטפל, תחושות תדמית אישית מורכבות, קושי היגייני, הסתגלות ארוכה וכאב. נכון, יישור שיניים נראה כצורך אסתטי ותו לא, אבל כל רופא שיניים ישמח להסביר, שלדבר משמעויות והשלכות מרחיקות לכת על הבריאות בחלל הפה. אם כך, למה בעצם יש צורך בהסברים? משום שנדמה שהשאלה "מה זה יישור שיניים שקוף" ממשיכה לעלות אלינו – והנה ההסבר.

יישור שקוף – רקע כללי

בשנת 2020, ההתפתחויות הטכנולוגיות והתפיסתיות מאפשרות שיטות מגוונות ליישור השיניים. סקירה השוואתית בין השיטות היא המטרה, אך במאמר הנוכחי, ננסה להתמקד בשיטה שלנו, שיטת היישור באמצעות קשתיות שקופות. חשוב לציין, כי השיטה אמנם חדשה באופן יחסי, אך נכון יותר להגדירה כשיטה "מודרנית" ולא "חדשה". למעלה מ20 שנה ששיטת הקשתיות מושלת בכיפה, ובשוק המערבי, הפתרונות המיושנים הולכים ונעלמים.

יישור שיניים שקוף – 3 הטכניקות המובילות

יישור השיניים יכול להתחלק בשתי צורות שונות. ניתן להפריד את הטכניקות על פי היכולת לשלוף (או "להסיר) את האמצעי מחלל הפה, וניתן לחלק אותן ע"פ הגימור האסתטי של הפתרון, עד כמה בולטת או דיסקרטית השיטה המדוברת. 

שיטה #1 – סמכים "שקופים"  Damon Clear

שיטות הסמכים השקופים שייכת למשפחה של פתרונות קבועים. ככזו, היא לא ניתנת להסרה, ומזכירה מאד את השיטה הישנה והידועה, שיטת ה"ברזלים". בשיטה השקופה של Damon, הסמכים עצמם שקופים, וכך המראה הבולט אליו אנו "רגילים" כשאנו חושבים על יישור שיניים, לא קיימים. ההתפתחות הטכנולוגית של השיטה, החומרים והמכניקה המעורבת, מאפשרים מעט "חופש" ביחס לטכניקה הישנה, וכך נהנים ממנגנון יעיל יותר, נקי יותר והרבה פחות בולט לעין חולפת. החסרונות העיקריים הם הדימיון לשיטת הברזלים הישנה. 

חסרונות השיטה 

 1. נוחות – חרף האסתטיקה המשופרת, עדיין מדובר בגשר מקובע וצמוד לשיניים. 
 2. התאמה – השיטה הישנה מאפשרת התאמה מקורבת, הכאבים וזמן ההסתגלות בהתאם. 
 3. היגיינה – לא ניתן לנתק את הסמכים בעת אכילה, שתיה או צחצוח השיניים. 
 4. חוסר ההכרות היחסי של הקהל כמו גם קהילת הרופאים גורמים לבלבול יחסי – "מה זה יישור שיניים שקוף" זוכרים?

שיטה #2 – גשר פנימי "לינגואלי" 

גשר לינגואלי, היא שיטה מודרנית באופן יחסי, אבל גם היא מלווה את העולם הדנטלי כ40 שנה לערך. השיטה מתארת חיבור של "גשר" אל החלק הפנימי של השיניים, כך שהאסתטיקה גבוהה מאד וישנם מקרים בהם לא ניתן לזהות את הגשר כלל!  

חסרונות השיטה 

 1. נוחות – חרף האסתטיקה המשופרת, המדובר בגשר צמוד לשון וחניכיים.  
 2. הסתגלות – ההסתגלות עשויה להימשך תקופה ארוכה מהרגיל.
 3. אורך הטיפול – מהות השיטה גוררת את הטיפול הארוך ביותר באופן יחסי.

שיטה #3 – קשתיות (פלטות) שקופות 

השיטה היא שם כולל למגוון יצרנים מקצועיים מכל רחבי הגלובוס, המייצרים את פסגת היישור המודרנית. השיטה קיימת למעלה מ20 שנה, מה שהופך אותה ל"אחות הצעירה" לעומת השיטות שהוזכרו לעיל. יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות מתבצע ע"י הדמיה מקצועית של חלל הפה, בניית תכנית טיפול על המחשב באמצעות אלגוריתמים מתקדמים, ייצור הקשתיות, ויישום לאורך חודשים מספר. את הקשתיות ניתן לשלוף מהפה, כך שהמטופל עשוי להסירן בעת צחצוח השיניים, באכילה או בשתייה. איכות החיים בשיטת הקשתיות היא הגבוהה ביותר, וככזו היא קוצרת הצלחה לאורך שנות הפעילות שלה.

חסרונות השיטה 

 1. נוחות – חרף האסתטיקה המשופרת, המדובר בגשר צמוד לשון וחניכיים. 
 2. גיוון – יצרנים שונים, אחראים למותגי קשתיות שונים, בהם רמות מוצר שונות, שיטות טיפול מגוונות והרכב חומרים משתנה
 3. ושוב גם פה – בעיית "מה זה יישור שיניים שקוף" חוזרת לה

לסיכום

יישור שיניים נובע כאמור מצורך, הצורך בשיניים ישרות, צמודות ואסתטיות. מלבד הצורך הנראותי, חשוב לשים לב ליתרונות הבריאותיים המהותיים שביישור השניים, וככזה, יש לקחת אותו ברצינות. שיטות היישור המכניות מלוות את עולם הרפואה הדנטלית כבר שנים רבות, בעוד שהיובל האחרון מתבטא בשאיפה לאיכות משופרת. 

במאמר סקרנו את השיטות השונות ליישור השיניים, את החסרונות היחסיים שבכל שיטה, ואת ההתאמה שלה לצרכים שונים. הסיבה ברורה ופשוטה – ברגע שהנושא זר לנו, לא נוכל להתייחס אליו בפתיחות מלאה. המטרה היא הנגשת המידע. כך, כשאתם בוחרים באפשרות הנכונה עבורכם, יש אמנם צורך להתחשב בפרמטרים רבים, אך ההמלצה שלנו תמיד תיוותר בעינה, קשתיות שקופות. וזאת משום שהפה שלכם, זקוק לטוב ביותר בשביל לשמור אתכם, שמחים, מאושרים ובריאים. ואולי, רק אולי – הצלחנו לפתור לכם את השאלה, ותוכלו ללמד גם אחרים – מה זה יישור שיניים שקוף.

אולי יעניין אותכם גם

עששת
ללא קטגוריה

עששת. מה, למה ומה עושים?

מחלת העששת היא אולי המחלה המזוהה ביותר בתחום הבריאות האוראלית. ססמאות לילדים, כיתוב על משחת השיניים, כולנו מכירים את העששת. אבל מה היא בעצם? למה היא מופיעה? ומה עושים?

אודותינו

We Specialize

WeSmile – הרשת הגדולה בישראל ליישור שיניים שקוף, מאפשרת לך להגיע לחיוך המושלם תוך שמירה על איכות חיים מקסימלית.
אצלינו אנו מתמחים ביישור שיניים שקוף, וביישור שקוף בלבד! לא עוד רופא כללי או התמחות בכלל מקצועות השיניים. רק יישור שיניים, רק שקוף, רק הטוב ביותר וע"י היצרנים המובילים בעולם.
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

WeAre Modern

יישור השיניים המתקדם ביותר – הצוות שלנו כולל רופאים שעובדים בשיטות המודרניות ביותר ליישור שיניים שקוף. אנו מבצעים זאת בדגש על התאמה אישית, אכפתיות ומחויבות גבוהה לתוצאות.

את החיבה שלנו לשמירה על הזמן שלכם, תוכלו להרגיש מהרגע הראשון. בשירות דיגיטלי מתקדם, מעקב מיוחד מבית WeSmile בו נזכיר לכם את כל מה שחשוב שלא תשכחו גם ב WhatsApp או בכל דרך שתתאים. הדרך לחיוך המושלם האישי שלכם, היא הדרך שלנו!

WeKeep It Fresh

את הטיפול שלנו אנו עורכים במרפאות המתקדמות ביותר בישראל. בכל המתקנים שלנו תמצאו את מכשור רפואת שיניים החדשני בישראל ובעולם, כמו גם צוות מקצועי רב-תחומי ומגוון.  אם הפן האנושי, המקצועי או הטכנולוגי – יש למה לחכות!

משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

מתקדמים ל-WeSmile – דרך חדשה ליישור שיניים !

שאלות ותשובות

יישור שיניים שקוף, מתאים לכל אחד ובכל גיל. גם לכאלה שניסו בלי הצלחה יישור שיניים מיושן בגיל הנעורים. אנחנו מתמחים בגיל הבוגר 15+, המתאים לתהליך בזכות מבנה לסת שכבר הופך ליציב. התהליך הקל יחסית מאפשר לכל אדם בוגר לא לוותר על סגנון חייו, להרגיש נוח להסתובב בחברה או בעבודה, ולהגיע תוך 12-6 חודשים לחיוך המבוקש. הכול בהתאם לתכנית האישית של המומחים שלנו.

בהחלט! לעולם לא מאוחר מדי להתחיל לחייך לעולם כמו שתמיד רצית. הטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו לצד הטיפול האישי המיוחד, מאפשרים גם בגיל הבוגר לעשות את השינוי, בלי תהליכים כירורגיים, בלי לקחת סיכונים, עם התחשבות מלאה בחיי היום יום והתאמה לסגנון החיים.
יישור שיניים שקוף, מתאים כאמור לכולם, מלבד לסובלים מבעיות חניכיים קשות וכרוניות. במקרה כזה, סיכויי ההצלחה של היישור יהיו נמוכים, ונדרש טיפול מקדים ומקיף. לא נמליץ על טיפול למי שלדעתנו מצב הפה, החניכיים או השיניים אינו מבטיח תוצאות מצוינות.

אין מה לדאוג. הטיפול הוא עדין ואינו פולשני באופן כירורגי. בנוסף, גם אין צורך ליטול תרופות מיוחדות העלולות לגרום לאי איזון. יישור שיניים שקוף מתאים גם לחולי לב, סכרת, לחץ דם גבוה, אסתמה ועוד. הטיפול בעייתי רק במקרה של בעיית חניכיים חמורה.

בהחלט. כבר בתום פגישת הייעוץ החינמית, אחרי שעוברים סריקה ראשונה, נוכל להראות לך הדמיה של מצב השיניים שלך - לפני הטיפול ואחרי. כך ניתן להתרשם מראש, כיצד ייראה החיוך שלך בתום 12-6 חודשים, ולקבל החלטה על המשך הדרך.
השיטה שלנו מאפשרת להגיע לתוצאות הרצויות תוך 12-6 חודשים. משך הזמן תלוי כמובן בשני גורמים חשובים: האחד, המצב איתו הגעת והמלצת הרופא המומחה לפי סריקת התלת מימד. השני- מידת ההתמדה והמחויבות שלך לטיפול. מניסיוננו, הקפדה על התהליך תורמת לעמידה ביעד ולתוצאות כמו שרצית.
כן, אנחנו עובדים גם עם Invisalign. עם זאת, אחד היתרונות שלנו הוא שאיננו מוגבלים ליצרן מסויים אלא בוחרים את היצרן הטוב ביותר עבורך ועבור מצב הלסת שלך. הצוות שלנו מנוסה בתחום היישור השקוף, מכיר את השיטות השונות ויודע להתאים לכל אחד את השיטה שמתאימה לו.
הקשתיות עשויות מפוליקרבונט, חומר היפו-אלרגני ידידותי ומאושר רפואית. סוג של פלסטיק ללא BPA, חלק ונוח, למקסימום שקיפות ולתחושה נעימה שאינה מציקה כמו גשר המתכת של פעם.
בזכות פשטות ההרכבה וההסרה של הקשתיות, ניתן בקלות להורידן ולאכול כרגיל. ארוחה ומשקה חם דורשים הסרה של הקשתות, כדי לשמור על איכותן. שתייה קרה אינה מחייבת הסרה.
Wesmile מביאה לישראל בשורה חדשה ואמיתית ההופכת את כל התהליך לשקוף יותר, נוח יותר ומשתלם יותר. זו הדרך היחידה ליהנות מחבילה כוללת, הוליסטית, של טיפול ושרות ברמה הגבוהה ביותר שיש. חוויה אחרת, ידידותית יותר ומשתלמת יותר. רק אנחנו מציעים שילוב של טיפול במרפאות המתקדמות ביותר עם הרופאים האורתודנטים המומחים לנושא, עם ערכת טיפול אישית הנשלחת אליכם הביתה, ועם מערכת דיגיטלית ייחודית שפיתחנו כדי לאפשר קשר ישיר, תמיכה ועזרה 24/7 מכל מקום בארץ ובעולם.
אנחנו מציעים שתי חבילות – פרפקט ואקסלנט – לפי משך הזמן הנדרש לטיפול המתאים לך. הבחירה בחבילה המתאימה לך תיעשה ע"י הרופא/ה שלנו, אך ורק לאחר ביצוע סריקה מתקדמת ובדיקה אישית באחת המרפאות שלנו. אנחנו שואפים לדיוק ולהתאמה אישית, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.
אין לנו הסדרי תשלום עימם, למעט ביטוחים רפואיים פרטיים הכוללים גם אסתטיקה של השיניים (נשמח לבדוק עבורך!). עם זאת, התמחור ושיטות התשלום הופכות את החבילות שלנו לנגישות ומשתלמות במיוחד.
אנחנו מאפשרים לשלם ב-12 תשלומים בכרטיס אשראי, ללא ריבית וללא הצמדה. בנוסף, נוכל להמליץ על מגוון תוכניות מימון בנקאיות וחוץ בנקאיות. בכל מקרה, מוזמנים לדבר איתנו, כדי שנמצא יחד את הדרך הטובה והמשתלמת.
מניסיון וידע, אנחנו כמובן בטוחים שלא תיתכן אכזבה. השיטה המדויקת מאפשרת לנו לדעת מראש את מסלול הטיפול ולראות מול העיניים, כבר בהדמיה הראשונית, כיצד תיראה התוצאה. בנוסף, אנחנו לרשותך לאורך כל הדרך, עם זמינות גבוהה במרפאה או במערכת הדיגיטלית, כך שלכל בעיה או עיכוב יינתן מענה מלא בהקדם. אנחנו גם יודעים שהצלחת הטיפול תלויה מאד גם במשמעת העצמית של המטופל. אם חלילה, נגיע למסקנה משותפת שקיימים גורמים שאינם מאפשרים לטיפול להצליח – יוחזר מה ששולם עד לאותו שלב.
אנחנו מזמינים אותך, ללא כל התחייבות, לתאם בדיקה ראשונית חינם באחת המרפאות שלנו- עיר ימים נתניה, או קיסריה. שווה להגיע במיוחד, להתרשם, לראות מקרוב את האמצעים המתקדמים שלנו, ולהכיר את הצוות הרפואי והמקצועי שלנו, שיקבל אותך כמובן ב.. חיוך גדול. נשמח לראות אותך >>>

יש לנו כיום מרכזים רפואיים בתל אביב, נתניה, קיסריה וחיפה

WeHave
all the answers

אם לא מצאת תשובה, שאל אותנו.
אנחנו כאן בשבילך!

WeTake you forward

אחרי 50+ שנות יישור שיניים עם ברזלים
חברת WeSmile מציגה מהפיכה המאפשרת ליישר את השיניים תוך שמירה על אורח החיים שלך.
יישור שיניים שקוף, פשוט ונוח, עם חווית שירות יוצאת דופן ותוצאות מנצחות.

מוזמנים לבדיקת התאמה
בלי התחייבות ובלי עלות!

יישור השיניים המתקדם ביותר –
מינימום מפגשים, מקסימום תוצאות!

אנחנו מאמינים בשקיפות ובפשטות.
חבילות החיוך המושלם כוללות:

 1. סריקת תלת ממד ל-100% דיוק
 2. סט של קשתיות שקופות – המותאמות אישית עבורך
 3. מפגשים עם רופא\ת שיניים באחד מה-Dental Medical Centres שלנו, ע"פ תכנית הטיפול
 4. ערכה מיוחדת עם כלל העזרים וההנחיות לטיפול מוצלח
 5. הסרת אבנית
 6. קיבוע בתום התהליך
 7. ליווי ויעוץ 24/7 באמצעות מערכת דיגיטלית מיוחדת
 8. זכאות להלבנת לייזר רפואית – במחיר עלות

הכל כלול בשקיפות מלאה בלי כוכביות או אותיות קטנות.