עששת. מה, למה ומה עושים?

עששת
מחלת העששת היא אולי המחלה המזוהה ביותר בתחום הבריאות האוראלית. ססמאות לילדים, כיתוב על משחת השיניים, כולנו מכירים את העששת. אבל מה היא בעצם? למה היא מופיעה? ומה עושים?

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עששת היא אולי- המחלה הידועה ביותר בתחום רפואת השיניים. כמו קוקה קולה (קצת אירוני, כן, אנחנו יודעים), נייקי או פיצה האט, העששת היא מעין "כוכב" בתחום מחלות הפה. את העששת אנחנו פוגשים בסיפורי ילדים, פרסומות, על גבי משחת השיניים שלנו, ואפילו בסדרות חינוכחיות שנכתבו רק לכבודה. אז נכון- עששת לא קשורה באופן ישיר ליישור השיניים שלכם, אבל הבריאות הדנטלית שלכם חשובה לנו מספיק בשביל להקדיש לה מאמר קצר.

הטיפול הטוב ביותר בעששת, לפני כל דבר אחר- הוא המניעה. שימרו על היגיינה קבועה, צחצחו את השיניים בהתאם להוראות הרופא שלכם, מי פה יעזרו, חוט דנטלי חשוב, ויותר מכל דבר אחר- הקפידו לבקר את רופא השיניים והשיננתי שלכם באופן תקופתי, ואל תחכו לכאב שידחק אתכם לפינה. אם תקפידו- סביר שלא תפגשו את העששת.

אם הגעתם לאתר שלנו בשביל להתעניין בתחום העיסוק המרכזי שלנו- יישור שיניים שקוף פשוט לחצו על הלינק. אם תרצו מידע ישיר ממשרד הבריאות על נושא העששת: לחצו ממש פה.

עששת- למה היא נוצרת

אם תרצו להעמיק בתהליך המדעי של היווצרות העששת, מומלץ שתיכנסו לאתר משרד הבריאות שם תוכלו למצוא הסבר מעמיק, שנוגע ברמות החומציות, שכבת הרוק והחלבון של השיניים שלכם ואיך מערכת היחסים זו מושפעת ממתקים. פה נקצר ונסביר- שאכילת סוכר בכמות רבה, יוצרת מצב של "חומציות יתר" ברובד המכסה את "פני השטח" של השיניים שלכם, ולאורך זמן הפירוק החומצי הזה- יוצר את העששת.

הסוגים השונים של העששת

לעששת, כמו להרבה דברים "טובים" אחרים יש מספר סוגים אליהם ניתן לחלק תופעות שונות. ואלו שמות:

עששת שורשים

נסיכת חניכיים חושפת את השורש שלנו, השורש הוא גם החלק המוגן פחות בשן. ללא ציפוי אמאיל קשיח, וללא שכבת מגן רירית, ברגע שהשורש נחשף לא מפתיע שתתפתח עששת בשורש השן.

עששת משטחים חלקים

בחלקים ה"שטוחים" והגלויים של השיניים שלנו, קיימת מערכת ניקיון לא רעה על בסיס השפתיים והלשון שלנו. נסו לחשוב על חלקיק מזון ש"נתקע" על קדמת השן. ליקוק אחד וסיימנו. לכן, העששת הזו סבירה פחות (באופן טבעי) מכל סוג אחר.

עששת משטחים בין שיניים

כשמה כן היא, עששת המתפתחת בין נקודות המגע של השיניים שלנו. מקום בו (בניגוד לעששת המשטחים החלקים) אין לנו גישה נוחה באופן טבעי כך שהוא מועד לפורענות.

עששת סגרית

בחרנו לצטט את אתר משרד הבריאות, משום שמדובר בהגדרה מקצועית יותר: "עששת סגרית (במשטח הסגרי): עששת זו מתחילה מהחרירים והחריצים שבזגוגית החיצונית, ומתפשטת אל הדנטין ( שינן) ומשם אל המוך".

אז איך מונעים את העששת בצורה הטובה ביותר?

חייבת להיו תהמלצה מקצועית נכון? את השאלה הזו אנחנו שומעים הרבה. החלק הטוב- אתם צודקים. קיימת הנחיה מקצועית בנושא ותוכלו למצוא אותה די בקלות. ההחלק הרע- אין קיצורי דרך. את רוב העצות האלה כבר שמעתם בעבר, הבעיה היא תמיד, ביישום.

צמצום צריכת הסוכר

כאמור- צמצום צריכת הסוכר שלנו הוא הצעד המתבקש, המוכר וההגיוני ביותר במניעת העששת. משקים בעלי תכולת סוכר הם אחד הגורמים המשפיעים ביותר אבל בעצם כל צריכה סוכרית מוגזמת תתרום להיווצרות העששת שלכם. כפי שהוסבר בתחילת המאמר- מדובר על מהות המחלה. פחות סוכר, באופן פחות "מפוזר" לאורך היום- ועשיתם צעד גדול למניעת המחלה הבאה.

פלואוריד

גם את השם הזה סביר ששמעתם בעבר. הפלואוריד פועל דווקא ברגעים החומציים בהם העששת אמורה לפלס את דרכה אל תוך השיניים שלנו, ובזמן הקריטי הזה מספק הגנה לשן. שימוש בתכשירי פה, משחת שיניים, מי פה ודומיהם (העשירים בפלואוריד) יעזור במשימה.

היגיינה

צחצוח לפחות פעמיים ביום. כן, כמה פשוט ככה בריא. כמו שכולנו זוכרים עוד מההדרכות בבית הספר. צחצחו מספר פעמים רב יותר? ברכות! חסכתם לעצמכם עששת בטווח הרחוק.

לסיכום

עששת, לא בדיוק נושא השייך ליישור שיניים שקוף, אבל בהחלט אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם רפואת השיניים .אז נכון- הכתבה הזו לא בדיוק "חלק מעסקי היום יום" שלנו. אבל אם תרצו להתחיל תהליך יישור שיניים שקוף, תהיו חייבים פה נקי ובריא מעששת ככל האפשר, אז גם אם אתם פה בשביל ליישר, כדאי שתשימו לב לבריאות השן שלכם.

בדרך (הנכונה) לחיוך המושלם – Wesmile

עששת
עששת

אולי יעניין אותכם גם

עששת
ללא קטגוריה

עששת. מה, למה ומה עושים?

מחלת העששת היא אולי המחלה המזוהה ביותר בתחום הבריאות האוראלית. ססמאות לילדים, כיתוב על משחת השיניים, כולנו מכירים את העששת. אבל מה היא בעצם? למה היא מופיעה? ומה עושים?

אודותינו

We Specialize

WeSmile – הרשת הגדולה בישראל ליישור שיניים שקוף, מאפשרת לך להגיע לחיוך המושלם תוך שמירה על איכות חיים מקסימלית.
אצלינו אנו מתמחים ביישור שיניים שקוף, וביישור שקוף בלבד! לא עוד רופא כללי או התמחות בכלל מקצועות השיניים. רק יישור שיניים, רק שקוף, רק הטוב ביותר וע"י היצרנים המובילים בעולם.
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

WeAre Modern

יישור השיניים המתקדם ביותר – הצוות שלנו כולל רופאים שעובדים בשיטות המודרניות ביותר ליישור שיניים שקוף. אנו מבצעים זאת בדגש על התאמה אישית, אכפתיות ומחויבות גבוהה לתוצאות.

את החיבה שלנו לשמירה על הזמן שלכם, תוכלו להרגיש מהרגע הראשון. בשירות דיגיטלי מתקדם, מעקב מיוחד מבית WeSmile בו נזכיר לכם את כל מה שחשוב שלא תשכחו גם ב WhatsApp או בכל דרך שתתאים. הדרך לחיוך המושלם האישי שלכם, היא הדרך שלנו!

WeKeep It Fresh

את הטיפול שלנו אנו עורכים במרפאות המתקדמות ביותר בישראל. בכל המתקנים שלנו תמצאו את מכשור רפואת שיניים החדשני בישראל ובעולם, כמו גם צוות מקצועי רב-תחומי ומגוון.  אם הפן האנושי, המקצועי או הטכנולוגי – יש למה לחכות!

משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

מתקדמים ל-WeSmile – דרך חדשה ליישור שיניים !

שאלות ותשובות

יישור שיניים שקוף, מתאים לכל אחד ובכל גיל. גם לכאלה שניסו בלי הצלחה יישור שיניים מיושן בגיל הנעורים. אנחנו מתמחים בגיל הבוגר 15+, המתאים לתהליך בזכות מבנה לסת שכבר הופך ליציב. התהליך הקל יחסית מאפשר לכל אדם בוגר לא לוותר על סגנון חייו, להרגיש נוח להסתובב בחברה או בעבודה, ולהגיע תוך 12-6 חודשים לחיוך המבוקש. הכול בהתאם לתכנית האישית של המומחים שלנו.

בהחלט! לעולם לא מאוחר מדי להתחיל לחייך לעולם כמו שתמיד רצית. הטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו לצד הטיפול האישי המיוחד, מאפשרים גם בגיל הבוגר לעשות את השינוי, בלי תהליכים כירורגיים, בלי לקחת סיכונים, עם התחשבות מלאה בחיי היום יום והתאמה לסגנון החיים.
יישור שיניים שקוף, מתאים כאמור לכולם, מלבד לסובלים מבעיות חניכיים קשות וכרוניות. במקרה כזה, סיכויי ההצלחה של היישור יהיו נמוכים, ונדרש טיפול מקדים ומקיף. לא נמליץ על טיפול למי שלדעתנו מצב הפה, החניכיים או השיניים אינו מבטיח תוצאות מצוינות.

אין מה לדאוג. הטיפול הוא עדין ואינו פולשני באופן כירורגי. בנוסף, גם אין צורך ליטול תרופות מיוחדות העלולות לגרום לאי איזון. יישור שיניים שקוף מתאים גם לחולי לב, סכרת, לחץ דם גבוה, אסתמה ועוד. הטיפול בעייתי רק במקרה של בעיית חניכיים חמורה.

בהחלט. כבר בתום פגישת הייעוץ החינמית, אחרי שעוברים סריקה ראשונה, נוכל להראות לך הדמיה של מצב השיניים שלך - לפני הטיפול ואחרי. כך ניתן להתרשם מראש, כיצד ייראה החיוך שלך בתום 12-6 חודשים, ולקבל החלטה על המשך הדרך.
השיטה שלנו מאפשרת להגיע לתוצאות הרצויות תוך 12-6 חודשים. משך הזמן תלוי כמובן בשני גורמים חשובים: האחד, המצב איתו הגעת והמלצת הרופא המומחה לפי סריקת התלת מימד. השני- מידת ההתמדה והמחויבות שלך לטיפול. מניסיוננו, הקפדה על התהליך תורמת לעמידה ביעד ולתוצאות כמו שרצית.
כן, אנחנו עובדים גם עם Invisalign. עם זאת, אחד היתרונות שלנו הוא שאיננו מוגבלים ליצרן מסויים אלא בוחרים את היצרן הטוב ביותר עבורך ועבור מצב הלסת שלך. הצוות שלנו מנוסה בתחום היישור השקוף, מכיר את השיטות השונות ויודע להתאים לכל אחד את השיטה שמתאימה לו.
הקשתיות עשויות מפוליקרבונט, חומר היפו-אלרגני ידידותי ומאושר רפואית. סוג של פלסטיק ללא BPA, חלק ונוח, למקסימום שקיפות ולתחושה נעימה שאינה מציקה כמו גשר המתכת של פעם.
בזכות פשטות ההרכבה וההסרה של הקשתיות, ניתן בקלות להורידן ולאכול כרגיל. ארוחה ומשקה חם דורשים הסרה של הקשתות, כדי לשמור על איכותן. שתייה קרה אינה מחייבת הסרה.
Wesmile מביאה לישראל בשורה חדשה ואמיתית ההופכת את כל התהליך לשקוף יותר, נוח יותר ומשתלם יותר. זו הדרך היחידה ליהנות מחבילה כוללת, הוליסטית, של טיפול ושרות ברמה הגבוהה ביותר שיש. חוויה אחרת, ידידותית יותר ומשתלמת יותר. רק אנחנו מציעים שילוב של טיפול במרפאות המתקדמות ביותר עם הרופאים האורתודנטים המומחים לנושא, עם ערכת טיפול אישית הנשלחת אליכם הביתה, ועם מערכת דיגיטלית ייחודית שפיתחנו כדי לאפשר קשר ישיר, תמיכה ועזרה 24/7 מכל מקום בארץ ובעולם.
אנחנו מציעים שתי חבילות – פרפקט ואקסלנט – לפי משך הזמן הנדרש לטיפול המתאים לך. הבחירה בחבילה המתאימה לך תיעשה ע"י הרופא/ה שלנו, אך ורק לאחר ביצוע סריקה מתקדמת ובדיקה אישית באחת המרפאות שלנו. אנחנו שואפים לדיוק ולהתאמה אישית, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.
אין לנו הסדרי תשלום עימם, למעט ביטוחים רפואיים פרטיים הכוללים גם אסתטיקה של השיניים (נשמח לבדוק עבורך!). עם זאת, התמחור ושיטות התשלום הופכות את החבילות שלנו לנגישות ומשתלמות במיוחד.
אנחנו מאפשרים לשלם ב-12 תשלומים בכרטיס אשראי, ללא ריבית וללא הצמדה. בנוסף, נוכל להמליץ על מגוון תוכניות מימון בנקאיות וחוץ בנקאיות. בכל מקרה, מוזמנים לדבר איתנו, כדי שנמצא יחד את הדרך הטובה והמשתלמת.
מניסיון וידע, אנחנו כמובן בטוחים שלא תיתכן אכזבה. השיטה המדויקת מאפשרת לנו לדעת מראש את מסלול הטיפול ולראות מול העיניים, כבר בהדמיה הראשונית, כיצד תיראה התוצאה. בנוסף, אנחנו לרשותך לאורך כל הדרך, עם זמינות גבוהה במרפאה או במערכת הדיגיטלית, כך שלכל בעיה או עיכוב יינתן מענה מלא בהקדם. אנחנו גם יודעים שהצלחת הטיפול תלויה מאד גם במשמעת העצמית של המטופל. אם חלילה, נגיע למסקנה משותפת שקיימים גורמים שאינם מאפשרים לטיפול להצליח – יוחזר מה ששולם עד לאותו שלב.
אנחנו מזמינים אותך, ללא כל התחייבות, לתאם בדיקה ראשונית חינם באחת המרפאות שלנו- עיר ימים נתניה, או קיסריה. שווה להגיע במיוחד, להתרשם, לראות מקרוב את האמצעים המתקדמים שלנו, ולהכיר את הצוות הרפואי והמקצועי שלנו, שיקבל אותך כמובן ב.. חיוך גדול. נשמח לראות אותך >>>

יש לנו כיום מרכזים רפואיים בתל אביב, נתניה, קיסריה וחיפה

WeHave
all the answers

אם לא מצאת תשובה, שאל אותנו.
אנחנו כאן בשבילך!

WeTake you forward

אחרי 50+ שנות יישור שיניים עם ברזלים
חברת WeSmile מציגה מהפיכה המאפשרת ליישר את השיניים תוך שמירה על אורח החיים שלך.
יישור שיניים שקוף, פשוט ונוח, עם חווית שירות יוצאת דופן ותוצאות מנצחות.

מוזמנים לבדיקת התאמה
בלי התחייבות ובלי עלות!

יישור השיניים המתקדם ביותר –
מינימום מפגשים, מקסימום תוצאות!

אנחנו מאמינים בשקיפות ובפשטות.
חבילות החיוך המושלם כוללות:

  1. סריקת תלת ממד ל-100% דיוק
  2. סט של קשתיות שקופות – המותאמות אישית עבורך
  3. מפגשים עם רופא\ת שיניים באחד מה-Dental Medical Centres שלנו, ע"פ תכנית הטיפול
  4. ערכה מיוחדת עם כלל העזרים וההנחיות לטיפול מוצלח
  5. הסרת אבנית
  6. קיבוע בתום התהליך
  7. ליווי ויעוץ 24/7 באמצעות מערכת דיגיטלית מיוחדת
  8. זכאות להלבנת לייזר רפואית – במחיר עלות

הכל כלול בשקיפות מלאה בלי כוכביות או אותיות קטנות.