פחד מרופא שיניים – איך להמנע ולטפל

פחד מרופא שיניים
פחד מרופא שיניים הוא נושא ידוע, מוכר ונפוץ. אז איך נמנעים מהפחד, למה בכלל הוא מגיע, ואיך מטפלים בפחד כזה? כל התשובות בפנים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פחד מרופא שיניים הוא תופעה ידועה ומוכרת. בין אם מדובר על פחד, חרדה או פוביה, מדובר על תופעה קשה, בה פחד שאיננו לוגי (גם אם בחלקו ניתן להצדיקו) מושל בשגרת הטיפול שלנו. בטיפולי השיניים שלנו הפחד הוא גורם מכריע שמונע את תהליכי הבקרה החשובים מאין כמותם. או במילים אחרות – אם אנחנו מפחדים, אנחנו לא מבקרים אצל רופא השיניים עד שלב מאוחר בו "אין ברירה". כתמיד – השתמשנו בהשראות מהעולם והפעם באתר Healthline המעולה.

אז למה בעצם פוחדים? איך מטפלים בדבר? האם ישנן סיבות שונות, וממילא, דרכי טיפול אחרות? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ולבסוף, את המידע על "יישור שיניים שקוף" תוכלו למצוא בדף המידע הראשי שלנו. אצלינו לא פוחדים מטיפולים, או לפחות, אנו עושים את המיטב האפשרי בכדי לצמצם את הפחד במידה והוא קיים. הכל – בדרך לחיוך המושלם.

פחד מרופא שיניים – מבוא

אז נושא הפחדים ברפואת השיניים הוא לא חדש (כאמור). רובינו מכירים לפחות חבר או חברה אחד/אחת (במידה ואנו לא פוחדים בעצמינו) – להם חרדה אמיתית הקשורה בנושא רפואת השיניים. הפה שלנו הוא חזות הכל. החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו. אז למה בעצם נדמה כי לרבים מאיתנו (כ15% מכלל האוכלוסייה !) נח יותר למשוך את כאבם ואת חוסר האסטתיקה עד מצב הקיצון האחרון?

נעים מאד חברים וחברות – לתופעה הזו קוראים "פחד מרופא שיניים".

פחד מרופא שיניים – למה בעצם?

לפני הכל קצת ידע מקצועי. לפחד ו/או חרדה מרופא השיניים או מהליך טיפול שיניים ככלל נקרא בשפה המקצועית "דנטופוביה". הסיבות הפסיכולוגיות לדנטופוביה מגוונות אבל אפשר למנות בין הסיבות המובילות את תחושת אבדן השליטה . אדם זר "מחטט" בחלל הפה האישי שלנו, ואין לנו יכולת להשפיע, לשלוט או לעזור בתהליך.

סיבות מובילות נוספות עשויות להיות דווקא טראומות עבר להן ביסוס הגיוני. הווה אומר – אם במקרה כזה או אחר בילדות (בוודאי) או בשלבים מתקדמים יותר – חווינו הליך טיפול כואב או מטריד. דוגמת הקידוח בשן, הרדמה שלא צלחה באופן מלא וכתוצאה כאבנו כאבים עזים, דלקת שדרשה טיפול מיידי וכאב יחסי… כל מקרה כזה עשוי להתקבע כ"טראומה" לעתיד וליצור פחד מרופא שיניים.

פחד מרופא שיניים – איך מטפלים?

את הפחד אפשר לחלק ל2. אם מדובר בפחד סביר – חרדה מינורית או כל עצמה ברת התמודדות אישית, נמליץ להתגבר על הפחד באמצעות עימות ישיר מולו. פשוט לכו לרופא השיניים. כן, בדיוק כך. לכו לטיפול תקופתי, לכו לשיננית, לכו ביקורות קבועות. ההתמודדות עצמה תמזער את הפחד לאורך התהליך.

אך מה עם מדובר בחרדה קשה? פוביה של ממש? פחד משתק שאין בינו ובין ההגיון מאומה? במקרים שכאלה יש צורך באמצעים מורכבים מעד יותר.

פחד מרופא שיניים – איך מטפלים? שיטת "החשיפה"

בשיטת החשיפה נשתמש בגורם הפסיכולוגי לטובתנו. אפשר לבוא ולבקר במרפאה. ברור שכדאי להתמיד בטיפולים ובדיקות תקופתיות. אבל שיטת החשיפה עיקרה הוא בביקורים הולכים ותכופים. בקרו במרפאה שלכם גם ללא צורך רפואי. התסובבו בחדרי הטיפול, דברו עם הצוות, צרו קשרים אישיים. הפחד עשוי להצטמצם.

פחד מרופא שיניים – איך מטפלים? שיטת "טיפול תרופתי"

הטיפול התרופתי לא יפתור את הבעיה בעצמו. אולם יכולים לעזור לצמצם את הסימפטומים. יובש בפה, רעידות, חרדה פיזית, החשכת ראיה או כל תסמין אחר שמונע מאיתנו להצמודד עם הפחד בעצמינו, ניתן לפעמים לפתור באמצעות טיפול תרופתי. ההמלצה – לשלב את הטיפול במידת האפשר בטיפול פסיכולוגי / פסיכוטראפי.

פחד מרופא שיניים – איך משתפרים

משום שנושא הפחד הוא נושא ברור וידוע כאמור לעיל, מבצעת ת עשיית השיניים עבודה רציפה בשינוי ושיפור המיועדים לעתיד טוב יותר בנושאי הפחד והחרדה. אספנו כמה דוגמאות בשביל שתוכלו להבין את העקרון, ולדעת – מישהו עובד בשביל לשפר את איכות החיים שלכם. כן, גם אנחנו.

פחד מרופא שיניים – איך משתפרים – טכנולוגיה

השינוי והשיפור המתמיד בטכנולוגיה מביא איתו עתיד ורוד. שיטות מתקדמות (דוגמת יישור שיניים שקוף בקשתיות, אותו אנו מבצעים בוויסמייל), מהוות בסיס לשיפור מיידי. התהליכים החדשים נוחים יותר, קצרים יותר, פוגעים פחות בשגרת החיים והיום-יום ובכלל. הקדמה – מביאה עמה שיפור.

פחד מרופא שיניים – איך משתפרים – מניעה

מי לא קרא ספר ילדים על בריאות השיניים? מי לא צפה בתשדיר מתוחכם? מניעת נזקי פה הולכת ומתעצמת בכל שנה וכאמור "אין הגנה טובה יותר מהתקפה" – מעכשיו אמור – אין הגנה טובה יותר ממניעה. אם אין חורים לסתום – אין צורך בסתימה.

פחד מרופא שיניים – איך משתפרים – מתקנים

זוכרים את המרפאה האפלה בה ביקרתם לפני שנים? הסגנון המדובר Out. מה קורה היום ? מרפאות איכותיות, מעוצבות למשעי ומרהיבות ביופיין תופסות את מקומן של המרפאות הישנות. הטיפול הוא חלק מהמוצר הדנטלי, אך איכות המתקנים חשובה לא פחות.

בקרו אותנו במתקני החברה הפרוסים ברחבי הארץ, ותיווכחו בעצמכם.

לסיכום

פחד, חרדה, פוביה. הביטויים מוכרים לנו אך הטיפול האדיאלי לוט בערפל. ניסינו לרכז עבורכם את המיטב בנושאים הללו בכדי לשפוך קצת אור ולסייע בהשכלה, שיכולה בתורה גם היא – לסייע במניעת חרדה.

בדרך (הנכונה) לחיוך המושלם – Wesmile

פחד מרופא שיניים
פחד מרופא שיניים

אולי יעניין אותכם גם

עששת
ללא קטגוריה

עששת. מה, למה ומה עושים?

מחלת העששת היא אולי המחלה המזוהה ביותר בתחום הבריאות האוראלית. ססמאות לילדים, כיתוב על משחת השיניים, כולנו מכירים את העששת. אבל מה היא בעצם? למה היא מופיעה? ומה עושים?

אודותינו

We Specialize

WeSmile – הרשת הגדולה בישראל ליישור שיניים שקוף, מאפשרת לך להגיע לחיוך המושלם תוך שמירה על איכות חיים מקסימלית.
אצלינו אנו מתמחים ביישור שיניים שקוף, וביישור שקוף בלבד! לא עוד רופא כללי או התמחות בכלל מקצועות השיניים. רק יישור שיניים, רק שקוף, רק הטוב ביותר וע"י היצרנים המובילים בעולם.
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף
משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

WeAre Modern

יישור השיניים המתקדם ביותר – הצוות שלנו כולל רופאים שעובדים בשיטות המודרניות ביותר ליישור שיניים שקוף. אנו מבצעים זאת בדגש על התאמה אישית, אכפתיות ומחויבות גבוהה לתוצאות.

את החיבה שלנו לשמירה על הזמן שלכם, תוכלו להרגיש מהרגע הראשון. בשירות דיגיטלי מתקדם, מעקב מיוחד מבית WeSmile בו נזכיר לכם את כל מה שחשוב שלא תשכחו גם ב WhatsApp או בכל דרך שתתאים. הדרך לחיוך המושלם האישי שלכם, היא הדרך שלנו!

WeKeep It Fresh

את הטיפול שלנו אנו עורכים במרפאות המתקדמות ביותר בישראל. בכל המתקנים שלנו תמצאו את מכשור רפואת שיניים החדשני בישראל ובעולם, כמו גם צוות מקצועי רב-תחומי ומגוון.  אם הפן האנושי, המקצועי או הטכנולוגי – יש למה לחכות!

משרדי מרפאת שיניים יישור שיניים שקוןף

מתקדמים ל-WeSmile – דרך חדשה ליישור שיניים !

שאלות ותשובות

יישור שיניים שקוף, מתאים לכל אחד ובכל גיל. גם לכאלה שניסו בלי הצלחה יישור שיניים מיושן בגיל הנעורים. אנחנו מתמחים בגיל הבוגר 15+, המתאים לתהליך בזכות מבנה לסת שכבר הופך ליציב. התהליך הקל יחסית מאפשר לכל אדם בוגר לא לוותר על סגנון חייו, להרגיש נוח להסתובב בחברה או בעבודה, ולהגיע תוך 12-6 חודשים לחיוך המבוקש. הכול בהתאם לתכנית האישית של המומחים שלנו.

בהחלט! לעולם לא מאוחר מדי להתחיל לחייך לעולם כמו שתמיד רצית. הטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו לצד הטיפול האישי המיוחד, מאפשרים גם בגיל הבוגר לעשות את השינוי, בלי תהליכים כירורגיים, בלי לקחת סיכונים, עם התחשבות מלאה בחיי היום יום והתאמה לסגנון החיים.
יישור שיניים שקוף, מתאים כאמור לכולם, מלבד לסובלים מבעיות חניכיים קשות וכרוניות. במקרה כזה, סיכויי ההצלחה של היישור יהיו נמוכים, ונדרש טיפול מקדים ומקיף. לא נמליץ על טיפול למי שלדעתנו מצב הפה, החניכיים או השיניים אינו מבטיח תוצאות מצוינות.

אין מה לדאוג. הטיפול הוא עדין ואינו פולשני באופן כירורגי. בנוסף, גם אין צורך ליטול תרופות מיוחדות העלולות לגרום לאי איזון. יישור שיניים שקוף מתאים גם לחולי לב, סכרת, לחץ דם גבוה, אסתמה ועוד. הטיפול בעייתי רק במקרה של בעיית חניכיים חמורה.

בהחלט. כבר בתום פגישת הייעוץ החינמית, אחרי שעוברים סריקה ראשונה, נוכל להראות לך הדמיה של מצב השיניים שלך - לפני הטיפול ואחרי. כך ניתן להתרשם מראש, כיצד ייראה החיוך שלך בתום 12-6 חודשים, ולקבל החלטה על המשך הדרך.
השיטה שלנו מאפשרת להגיע לתוצאות הרצויות תוך 12-6 חודשים. משך הזמן תלוי כמובן בשני גורמים חשובים: האחד, המצב איתו הגעת והמלצת הרופא המומחה לפי סריקת התלת מימד. השני- מידת ההתמדה והמחויבות שלך לטיפול. מניסיוננו, הקפדה על התהליך תורמת לעמידה ביעד ולתוצאות כמו שרצית.
כן, אנחנו עובדים גם עם Invisalign. עם זאת, אחד היתרונות שלנו הוא שאיננו מוגבלים ליצרן מסויים אלא בוחרים את היצרן הטוב ביותר עבורך ועבור מצב הלסת שלך. הצוות שלנו מנוסה בתחום היישור השקוף, מכיר את השיטות השונות ויודע להתאים לכל אחד את השיטה שמתאימה לו.
הקשתיות עשויות מפוליקרבונט, חומר היפו-אלרגני ידידותי ומאושר רפואית. סוג של פלסטיק ללא BPA, חלק ונוח, למקסימום שקיפות ולתחושה נעימה שאינה מציקה כמו גשר המתכת של פעם.
בזכות פשטות ההרכבה וההסרה של הקשתיות, ניתן בקלות להורידן ולאכול כרגיל. ארוחה ומשקה חם דורשים הסרה של הקשתות, כדי לשמור על איכותן. שתייה קרה אינה מחייבת הסרה.
Wesmile מביאה לישראל בשורה חדשה ואמיתית ההופכת את כל התהליך לשקוף יותר, נוח יותר ומשתלם יותר. זו הדרך היחידה ליהנות מחבילה כוללת, הוליסטית, של טיפול ושרות ברמה הגבוהה ביותר שיש. חוויה אחרת, ידידותית יותר ומשתלמת יותר. רק אנחנו מציעים שילוב של טיפול במרפאות המתקדמות ביותר עם הרופאים האורתודנטים המומחים לנושא, עם ערכת טיפול אישית הנשלחת אליכם הביתה, ועם מערכת דיגיטלית ייחודית שפיתחנו כדי לאפשר קשר ישיר, תמיכה ועזרה 24/7 מכל מקום בארץ ובעולם.
אנחנו מציעים שתי חבילות – פרפקט ואקסלנט – לפי משך הזמן הנדרש לטיפול המתאים לך. הבחירה בחבילה המתאימה לך תיעשה ע"י הרופא/ה שלנו, אך ורק לאחר ביצוע סריקה מתקדמת ובדיקה אישית באחת המרפאות שלנו. אנחנו שואפים לדיוק ולהתאמה אישית, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.
אין לנו הסדרי תשלום עימם, למעט ביטוחים רפואיים פרטיים הכוללים גם אסתטיקה של השיניים (נשמח לבדוק עבורך!). עם זאת, התמחור ושיטות התשלום הופכות את החבילות שלנו לנגישות ומשתלמות במיוחד.
אנחנו מאפשרים לשלם ב-12 תשלומים בכרטיס אשראי, ללא ריבית וללא הצמדה. בנוסף, נוכל להמליץ על מגוון תוכניות מימון בנקאיות וחוץ בנקאיות. בכל מקרה, מוזמנים לדבר איתנו, כדי שנמצא יחד את הדרך הטובה והמשתלמת.
מניסיון וידע, אנחנו כמובן בטוחים שלא תיתכן אכזבה. השיטה המדויקת מאפשרת לנו לדעת מראש את מסלול הטיפול ולראות מול העיניים, כבר בהדמיה הראשונית, כיצד תיראה התוצאה. בנוסף, אנחנו לרשותך לאורך כל הדרך, עם זמינות גבוהה במרפאה או במערכת הדיגיטלית, כך שלכל בעיה או עיכוב יינתן מענה מלא בהקדם. אנחנו גם יודעים שהצלחת הטיפול תלויה מאד גם במשמעת העצמית של המטופל. אם חלילה, נגיע למסקנה משותפת שקיימים גורמים שאינם מאפשרים לטיפול להצליח – יוחזר מה ששולם עד לאותו שלב.
אנחנו מזמינים אותך, ללא כל התחייבות, לתאם בדיקה ראשונית חינם באחת המרפאות שלנו- עיר ימים נתניה, או קיסריה. שווה להגיע במיוחד, להתרשם, לראות מקרוב את האמצעים המתקדמים שלנו, ולהכיר את הצוות הרפואי והמקצועי שלנו, שיקבל אותך כמובן ב.. חיוך גדול. נשמח לראות אותך >>>

יש לנו כיום מרכזים רפואיים בתל אביב, נתניה, קיסריה וחיפה

WeHave
all the answers

אם לא מצאת תשובה, שאל אותנו.
אנחנו כאן בשבילך!

WeTake you forward

אחרי 50+ שנות יישור שיניים עם ברזלים
חברת WeSmile מציגה מהפיכה המאפשרת ליישר את השיניים תוך שמירה על אורח החיים שלך.
יישור שיניים שקוף, פשוט ונוח, עם חווית שירות יוצאת דופן ותוצאות מנצחות.

מוזמנים לבדיקת התאמה
בלי התחייבות ובלי עלות!

יישור השיניים המתקדם ביותר –
מינימום מפגשים, מקסימום תוצאות!

אנחנו מאמינים בשקיפות ובפשטות.
חבילות החיוך המושלם כוללות:

  1. סריקת תלת ממד ל-100% דיוק
  2. סט של קשתיות שקופות – המותאמות אישית עבורך
  3. מפגשים עם רופא\ת שיניים באחד מה-Dental Medical Centres שלנו, ע"פ תכנית הטיפול
  4. ערכה מיוחדת עם כלל העזרים וההנחיות לטיפול מוצלח
  5. הסרת אבנית
  6. קיבוע בתום התהליך
  7. ליווי ויעוץ 24/7 באמצעות מערכת דיגיטלית מיוחדת
  8. זכאות להלבנת לייזר רפואית – במחיר עלות

הכל כלול בשקיפות מלאה בלי כוכביות או אותיות קטנות.