6577*

יישור שיניים אצל רופא שיניים מוסמך – לא בהכרח מה שחשבתם!

רופא שיניים מוסמך
רופא שיניים מוסמך - נראה כמו דרישת יסוד. אבל לפעמים אפשר גם ליפול בלי שחששתם מספיק. מידע, טיפים והמלצות.

רופא שיניים מוסמך הוא דמות מכובדת. אחרי הכל מדובר ברופא (או רופאה כמובן), כבודם במקומם מונח. החלוק הלבן, המקצועיות האדירה והשנים הרבות שפעלו בכדי להגיע למעמדם משווים להם דמות עליה אנו כלקוחות או פציינטים, לא חולקים. "מה שאמר הרופא". מעין כניעות אותה בנינו כחברה לאורך דורות רבים ועקרון חשוב בצידה! עם רופא לא מתווכחים ועל רופא לא מערערים. נכון – קיימים מצבי קיצון, אבל כאמירה כללית התובנה הזו מסייעת לנו כאוכלוסייה לקבל את השירות הרפואי הנכון.

אבל – לעיתים אותה אמונה עיוורת ברופא שלנו עשויה להוות פרצה לכל מיני מינים של נוכלים. בין אם מדובר בנוכלים מלאים, באנשים "תמימים" להם חסר ידע מקצועי ו/או אתי. ואפילו – מקרים בהם פסק בית המשפט כי ה"רופא" המדובר לא אחראי למעשיו. שימו לב לכתבה הבאה משנת 2020 – מתחזה שטיפל באלפי חולים!

את המידע שלנו לגבי נושא העיסוק המרכזי שלנו פה בוויסמייל – תוכלו למצוא בעמוד "יישור שיניים שקוף". אבל לפני הכל, לפני המלצה, או בדיקה מי הרופא המומלץ, בואו נלמד לוודא שהרופא שלכם הוא אכן רופא.

רופא שיניים מוסמך – איך ניתן לוודא?

אז איך נוודא את ההסמכה של רופא השיניים שלנו? מדובר בבדיקה לא נעימה. הרי לא נבקש מהרופא "לשלוף" תעודת הסמכה בזמן בו יושבים יחד, כמו גם קושי לברר האם רופא שיניים מוסמך או לא בהישען על המלצות ידידים או מכרים. אז מה הן הדרכים הטובות ביותר?

רופא שיניים מוסמך – בדקו את רישום הרישיון

הדרך הפשוטה ביותר היא גם הטובה ביותר, כך תוכלו לוודא את רופא השיניים המוסמך שלכם בלי להשקיע זמן או מאמץ בלתי פרופורציונאליים. פשוט הכנסו לאתר משרד הבריאות, במאגר רופאי השיניים – וחפשו את שמו/שמה באופן חופשי.

חשוב לציין, אם לא מצאתם את רופא השיניים שלכם בחיפוש זריז, אין בכך הוכחה כי לא מדובר ברופא שיניים מוסמך, בעיקר משום שניתן "לפספס" בפרמטרים. לדוג' איות שגוי של שם הרופא, שם המשפחה או בכלל. אבל – אם אכן מצאתם את הרופא שלכם ונראה שהכל כשורה, המצב נראה בסדר גמור.

רופא שיניים מוסמך – מי אתם מתחזים "יקרים"?

אם כן – מקרים רבים של הונאות פגעו בתפיסה לפיה "כל רופא המציג עצמו כך, הוא כנראה רופא שיניים מוסמך". ממש לא. באילו מקרים נתקלנו בעבר אתם שואלים? אז הכנו לכם רשימה קטנה. כמובן שאין בכוונתנו לטעון כי כמות המתחזים גבוהה, או שקהילת בעלי הרשיון (נכון לתאריך 25.05.2021 – מעל ל13,000 מחזיקיםב ברישיון רופא שיניים מוסמך), ראויה לחשד. אנחנו פה בשביל לחדד, לא לפסוק דין.

רופא שיניים מוסמך – מקרי התחזות וסיבותיהן

אילו מקרים של התחזות לרופא שיניים מוסמך כבר ראינו? להלן לשיפוטכם:

  1. למדנו בחו"ל. המדובר ברופאים, יש שיטענו כי חלקם הגדול מוכשרים ביותר ואפילו (אולי) מוכשרים עוד יותר מהרופאים שלמדו בישראל. דא עקא – ולא מדובר בתחרות תיאורטית בתחום רפואת השיניים אלא לגורמי הסמכה מקצועיים בלבד. חשוב לחדד את הנושא – לרופא שלמד מסלול מלא בחו"ל ולא ביצע הסמכה ישראלית אין אישור לעסוק במקצוע כרופא שיניים מוסמך!
  2. מתחזים מלאים – המדובר בחתך קיים, גם אם מרתיע ביותר, של נוכלים פשוטו כמשמעו. מדובר באנשים להם אין רקע מקצועי בתחום רפואת השיניים ובחרו בה כאמצעי רווחי ומשתלם להונות את לקוחותיהם.
  3. גורמים "מסייעים" או "לווייניים" למינהם. בין המקרים ניתן למנות שינניות שבחרו להעסוק ברפואת שיניים כרופא שיניים מוסמך, טכנאי שיניים שסרחו, טכנאי שיניים ששאפו לגדולות ועוד.

כאמור – נושא מורכב וכזה שיש לתת עליו את הדעת.

רופא שיניים מוסמך – סימנים תורמים

בואו נדבר מעט על רמזים – האם יש דברים שכדאי לשים לב אליהם?

אז כן. לא כל פרט קטן הוא סיבה להיסטריה רבתי או לחשד עמוק ברופא השיניים שלכם – אבל ניסינו לאסוף כמה סימנים קטנים בכדי לעמוד על הבדלים בין רופא שיניים מוסמך לבין תרמית. לא תמיד נכונים, אבל שווה לשים לב.

רופא שיניים מוסמך – סימנים תורמים – איכות

אז כן – שימו לב חברים, שמסעדה שונה מרופא שיניים. אם ישנם תחומים בהם אנו מורגלים למצוא את "הפינה שבקיר". את אותו מקום נחבא אל הכלים בעל נופך רומנטי שם ורק שם נמצא את האוטנתיות וכל הנ"ל, פה המשחק קצת שונה.

סימנים תורמים – איכות הציוד

כאמור מרפאה איכותית, ציוד יקר, עבודה חדשנית – כולם סימנים לרופא שיניים מוסמך. כל תרמית שהיא דורשת מימון – ואם פגשתם תרמית מושקעת במיוחד אז יש סיכוי לא רע שלא מדובר בכזו. אם כי – אין בכח כדי להבטיח שמדובר ברופא מוסמך אם חלל המרפאה והציוד מרשימים.

סימנים תורמים – איכות המרפאה

אם במקרה אתם פוגשים במבנה שלא נראה או מרגיש כמו מרפאה – זה הזמן לחדש. תחת החוק בישראל – יש צורך לפעול במסגרת מרפאת שיניים בלבד. אם נראה לכם שזו לא מרפאה – כנראה שזה לא רופא שיניים מוסמך.

סימנים תורמים – איכות הניקיון

כמו בכל נושא אחר בעולם העסקי – ניקיון מבריק כמו זה שאתם רגילים לפגוש בביקורי רופא השיניים שלכם עולה כסף. אם המרפאה לא מצוחצחת, יש בכך טעם לפגם גם אם מדובר ברופא שיניים מוסמך. אבל בוודאי ובוודאי שזה שווה בדיקה.

סימנים תורמים – איכות הפרסום והמכירות

אם המחיר "זול מידי"? חשוד. אם הפרסום "Scammy" ? חשוד. אם ההצעות בשיח שלא מכבד שפה רפואית? (לדוג' – לא מרוצים? תקבלו את כספכם בחזרה!) חשוד מאד! וחשוב לדעת – ע"פ החוק במדינת ישראל אסור להשתמש בפרזנטורים בכדי לעודד את הצרכנים להשתמש בכישורי רפואת השיניים שלך כרופא. משמע – אם עוברים על החוק? חשוד.

רופא שיניים מוסמך – סימנים תורמים – איכות רפואית

אז עברנו על מעט סימנים מחשידים בנושא החלל והאיכות, אך מה לגבי הרופא?

סימנים תורמים – היגיינה אישית

רופא, ודאי רופא שיניים שעיקר עיסוקו בפה, עובר כברת דרך במסע אל היותו רופא מומחה. שימו לב לנושאים כמו הגיינה אישית, ביגוד, כפפות בכל רגע נתון. אם הרופא שלכם לא מקפיד – יש סיכוי שהוא לא רופא.

סימנים תורמים – הכשרה

אם הרופא שלכם "מומחה בכל דבר" – סימן לא רע לחשדות. אם אין תעודות הסמכה, או לחילופין חסרה התעודה המהותית ביותר המסמיכה את הרופא לעסוק במקצוע, מדובר בנושא חשוד מאד. אם אתם מגלים חוסר בקיאות או חוסר הבנה רפואי – חשוד מאד מאד.

לסיכום

רופא שיניים הוא דמות מכובדת ונערצת. נדמה לעיתים שבמחי אזמל הוא מסוגל לגאול אותנו מהכאבים הקשים ביותר, ובלעדיו חיינו אינם חיים. ישנם כאלה המנצלים את האמון המדובר בכדי לספק לעצמם מצע נח לרמאות ותרמיות שונות. אל תתנו לעצמכם להיות הבאים בתור!

בדרך (הנכונה) לחיוך המושלם – Wesmile

רופא שיניים מוסמך
רופא שיניים מוסמך

אולי יעניין אותכם גם

אנחנו אוהבים לראות את החיוך שלך

תגידו ביי ביי לגשר הברזלים הישן ותכירו את WE SMILE
השיטה המהפכנית ליישור שיניים שקוף מבלי שאך אחד ייראה!
הקשתיות השקופות מאפשרות לשמור על אורח חיים שגרתי ומעניקות תוצאות מדהימות בתוך פרק זמן קצר.

מוכנים להחזיר את החיוך לפנים?

לבדיקת התאמה ללא עלות
רוצים לקבל הטבה מסמיילי?

(העוזרת החכמה שלנו בוואצאפ)

השאירו את המספר שלכם וקבלו הודעה מיידית!
התחלת שיחה
לייעוץ ב-WhatsApp
היי 👋
אנחנו פה כדי לעזור