6577*

שיניים צהובות- למה זה קורה ואיך נטפל?

שיניים צהובות
שיניים מצהיבות הן חלק מהחיים ומהקיום האסתטי שלנו בתור בני אדם. אז למה זה חשוב? מה אפשר לעשות? ולמה זה קורה דווקא לי? כל התשובות במאמר

שיניים צהובות הן מכה מוכרת וידועה לכולנו בגזע האנושי. הן מייצגות הרבה ממה שאנו בחברה המודרנית לא מעוניינים להשתייך אליו. בתרבות הקולנועית המהוקצעת- נדמה שאנשים בעלי שיניים מצהיבות משתייכים לזרמי פשע, הזנחה, שימוש בסמים קשים וכיו"ב.

בפועל, רבים סובלים מהנושא המדובר, ובחלק מהמקרים מדובר בהצהבה שלא נעוצה בהזנחה כלל. תרופות סבתא רבות ניתנו בנושא, כמו גם עשרות אלפי מיזמים לטיפולים שונים. טבעי, כימי, בפיקוח רופא, לבד בבית, עם אור UV, ללא אור UV, חשמלי, מכני… האפשרויות לשיניים הלבנות נדמות בלתי נגמרות.

נכון, זה לא "יישור שיניים שקוף". אבל אם אתם זוכרים, או שלום למצטרפים החדשים, פה בוויסמייל אנחנו בדרך לחיוך המושלם, ולא מדובר רק על תהליך יישור שיניים אלא גם על כל המשתמע מכך. ולכן- לא נתעלם מנושא חשוב שכזה.

שיניים צהובות – הבעיה

כאמור, הצהבת השיניים היא בעיה. אמנם מדובר בנושא אסתטי כמעט לחלוטין, אבל בעולם הדנטלי והרפואי ככלל, לא תמיד נכון להפריד אסתטיקה מעולם המעשה הרפואי. מדוע? משום שתפקידה (או אחד מתפקידיה) של הרפואה הוא לשמור על איכות החיים של המטופלים, בניגוד ליכולתם הבריאותית בלבד. ויום ללא חיוך? אתם זוכרים… הוא יום מבוזבז.

שיניים צהובות – הבעיה – הצהבה טבעית

חלק מהותי במצב של שיניים צהובות, הוא תהליך טבעי של שחיקה כתוצאה מ"עבודת" השיניים היום יומית. השן מושפעת מהאוכל שלנו, מצבעו, מיכולתו להכתים אותה ועוד. האם יש לזה פתרון- באופן עקרוני לא אלא אם תתחייבו לדיאטה מדויקת של מזון שלא יכתים את השיניים. האם צריך להיות פתרון? לא בטוח. משום שאפשרויות הטיפול והתיקון קיימות ונמצאות פה בשביל לעזור.

שיניים צהובות – הבעיה – מנעד גנטי

אחת התשובות הנפוצות ביותר לבעיות מורכבות "זה תלוי בגנטיקה". אז כן- גם בנושא כמו צבע השיניים שלנו אנו מושפעים בצורה מהותית מהמנעד הגנטי עמו הגענו לעולם. לא כדאי לבחור את הסיבה הזו כסיבת "ברירת מחדל" בכל מצב משום שהיא עשויה "למסך" בעיות דוגמת משחת השיניים, שגרה מזיקה או אפשרות אחרת. אבל אסור לשכוח אותה משום שהיא עשויה להיות המקור לבעיה.

שיניים צהובות – הבעיה – נזק אקטיבי

נזק אקטיבי שאנו אחראים לו יכול לנוע בין עישון סיגריות, נרגילה, סיגר ועוד- לבין שגרה היגיינית לקויה (צחצוח במועד אחד בלבד, הרגלי ניקיון לקויים) ועד מזון מכתים שאנו מחבבים דוגמת קפה (דוגמה קלאסית…), יין אדום, סויה ועוד גורמים שתוכלו למצוא במאמר מעולה שצירפנו.

שיניים צהובות – הפתרון

אז מה עושים? בעולם בו הפרסומות לפתרון ההצהבה מגיעות מכל כיוון, מה היא ההמלצה? שיניים צהובות הן הבעיה, ויש צורך להמציא לה פתרון.

שיניים צהובות – הפתרון – הלבנה

כל שיטות ההלבנה, מבוססות על חומר פעיל המיושם על השן, מגיב לה (בין אם לאורך זמן, בין אם בעידוד קרני UV או אפשרויות ייחודיות אחרות*), ומבצע הלבנה פעילה. החסרון המיידי- הוא העובדה כי מדובר בפתרון לו מאות ואלפי "מתחזים" כמו גם העובדה שכל השיניים ילבינו, משמע אם היו אי-סדירויות לפני כן, הן יהיו גם בגוון החדש. הדבר לא ודאי ויכול גם להצליח בצורה פנומנלית, אולם זו אפשרות.

שיניים צהובות – הפתרון – שיננית

שיניים צהובות הן לא בעיה אותה "פותרת" שיננית. שיניים צהובות הן תוצאה של בעייתיות במהלך החיים והשגרה. שיננית תוכל לסייע בטיפים, בסיוע על הקפדה לשגרת טיפול וכדומה. כמו גם המלצה על איכות חומרי הצחצוח וכיו"ב.

שיניים צהובות – הפתרון – ציפוי שיניים

מדובר בפתרון אסתטי מתקדם. עוצמתי. כזה בו בוחרים בגוון המדויק והוא יהיה הגוון הספציפי אותו תוכלו לראות בסוף הטיפול. אולם, מדובר בהליך יקר יותר כך שיש תעדוף בחוק ההחלטה שלכם בתור לקוחות. מה חשוב לי יותר?

לסיכום

שיניים צהובות הן נושא מעניין. נפוץ, מפריע, אבל קשה לאפיין אותו בתור "נזק" בריאותי. אולם כאמור בלי חיוך, היום שלכם פשוט מבוזבז. ולכן- חשוב שלא לשכוח את חשיבות הטיפול בבעיה.

בדרך (הנכונה) לחיוך המושלם – Wesmile

שיניים צהובות
שיניים צהובות

אולי יעניין אותכם גם

אנחנו אוהבים לראות את החיוך שלך

תגידו ביי ביי לגשר הברזלים הישן ותכירו את WE SMILE
השיטה המהפכנית ליישור שיניים שקוף מבלי שאך אחד ייראה!
הקשתיות השקופות מאפשרות לשמור על אורח חיים שגרתי ומעניקות תוצאות מדהימות בתוך פרק זמן קצר.

מוכנים להחזיר את החיוך לפנים?

לבדיקת התאמה ללא עלות
רוצים לקבל הטבה מסמיילי?

(העוזרת החכמה שלנו בוואצאפ)

השאירו את המספר שלכם וקבלו הודעה מיידית!
התחלת שיחה
לייעוץ ב-WhatsApp
היי 👋
אנחנו פה כדי לעזור