6577*

המדריך המלא

ליישור שיניים שקוף

ריכזנו עבורכם את כל המידע

אם לא בא לכם ללמוד את הנושא לעומק,
צרו איתנו קשר והנציגים שלנו יעזרו לכם בכל שאלה

יישור שיניים שקוף 2

מהו יישור שיניים שקוף?

יישור שיניים שקוף הינה שיטה חדשנית ליישור השיניים המתבצעת על ידי קשתיות שקופות (Aligners) אשר מותאמות לצורת השיניים של המטופל בעזרת סריקת תלת ממד של הלסתות.
הקשתיות מורכבות על השיניים כך שבקושי ניתן להבחין בהן ובתהליך הדרגתי מזיזות את השיניים אל מקומן הרצוי ומיישרות אותן.
מחיר יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין יכול לנוע בממוצע בין 9,000 ל-23,500 ש"ח כתלות במצב השיניים ההתחלתי.

יישור שיניים ילדים
יישור השיניים השקוף ידידותי לילדים ובני נוער, נוח לשימוש והרכבה
ואינו פוגם בביטחון העצמי של הילד.

בואו להבטיח לילדכם את החיוך המושלם
יישור שיניים ילדים
יישור שיניים למבוגרים
רוב אלו שעושים אצלנו את היישור השקוף
עושים אותו בגילאים בוגרים בזמן שיש להם שגרת חיים הדורשת מהם לעמוד מול אנשים,
להיות נוכחים בפגישות ואף להרצות או להופיע בטלוויזיה.

זה אף פעם לא מאוחר מידי
יישור שיניים מבוגרים
שקופית קודמת
שקופית הבאה

איך נראה תהליך יישור שיניים שקוף?

יישור שיניים שקוף 3
איך נראה תהליך יישור שיניים שקוף? למה אנחנו מתכוננים?
שאלות מצויינות – אז הכנו תשובות טובות עוד יותר.
ד"ר עומר פלייסיג פה בכדי לסייע.

תחילת התהליך

לפני הכל – בדיקה פשוטה, קלילה ונעימה.
בסופה, תדעו אם התהליך השקוף מתאים לכם וגם כמה זמן ייקח הטיפול.
בבדיקה הראשונית נוכל לבצע סריקה מלאה ב 3D ולמפות את תכנית הטיפול, לדמות את התוצאות, ועוד.

1

איסוף נתונים

אנו מבצעים סריקה דיגיטלית מלאה, צילומי פוטו וצילומים רנטגניים.
בכל האינפורמציה הזו משתמשים לבניית תוכנית הטיפול הייעודית עבורכם.

2

קבלת קשתיות ראשונות

לאחר שהעברנו את הנתונים לייצור, תקבלו את סט הקשתיות הראשון שלכם.
בWesmile אנו משתמשים בקשתיות של היצרן המוביל Invisalign. את הקשתיות מקבלים ומתחילים את הדרך לחיוך המושלם.

3

הליך הטיפול הביתי

במהלך הטיפול אתם מנהלים את התהליך אצלכם בבית!
חשוב ונחוץ להגיע לנקודות ביקורת אותן נקבע מראש בכדי לוודא שהטיפול מתנהל כשורה. במהלך הטיפול אנו מלווים אתכם גם כשאתם לא במרפאה ודואגים לתזכר אתכם להחליף את הקשתיות במועד הרצוי. במשך כמה חודשים אתם מקפידים על טיפול לפי ההנחיות, ויחד נגיע לחיוך המושלם.

4

למי מתאים יישור שיניים שקוף?

ככלל – את היישור השקוף ניתן לבצע בכל גיל. יחד עם זאת, לקבוצות גיל שונות מאפיינים שונים המשפיעים על הטיפול:

אוכלוסיה צעירה
המורכבות ביישור שקוף בגילאי ילדות ונוער נעוצה בשיתוף הפעולה הדרוש מהפציינט.ביישור שיניים שקוף נדרש להרכיב את הקשתיות 20 עד 22 שעות ביממה.הרכבת הקשתיות למספר שעות נמוך מכך תגרום לעיכוב בטיפול ואי הגעה לתוצאה הרצויה.המשמעות – אם יש לכם משמעת עצמית גם בגיל צעיר, שווה לבדוק את הסיכוי ולא לוותר על יישור שקוף בלי לבחון את האפשרות.

מבוגרים

אין בעיה בשימוש של יישור שקוף באוכלוסייה מבוגרת. נהפוכו – סביר להניח שזו האפשרות הנוחה, המכובדת ביותר, והנעימה ביותר ליישום. כלומר, כזו שלא תגרום לאי נוחות או לשינוי בשגרת החיים. יחד עם זאת, יש לוודא שמצב הרקמות בפה מאפשר טיפול (לזה אנו נדאג).

באילו מצבים יישור שיניים שקוף הוא הפתרון האולטימטיבי?

את המרווחים בשיניים ניתן לסגור בהצלחה מרובה באמצעות יישור שיניים שקוף. במקרים מסוימים, כמו חוסר בשיניים, ימליץ האורטודונט על טיפול משלים לאחר סיום הטיפול האורתודונטי, כמו ציפוי, כתר או שתל דנטלי. כמו כן, צריך לזכור שיש לרווחים נטייה להיפתח מחדש לאחר סיום הטיפול, וכדי למנוע זאת נדרש בסיום הטיפול להרכיב ריטיינר – קיבוע נשלף (שומר מצב) – המשמר את השיניים צמודות זו לזו, בנוסף לקיבוע המתכתי הקבוע המותקן בסיום הטיפול שלכם ב-WeSmile.

מידע נוסף

יישור שיניים שקוף באמצעות קשתיות מטפל גם במצבי צפיפות ועקימות בשיניים – ביעילות רבה, במינימום זמן ובמקסימום תוצאות. כדי לאפשר לשיניים את המרווח להסתדר זו לצד זו על הקשת, נעשה שימוש בטכנולוגיית IPR, שהיא למעשה יצירת נקודות שחרור לחץ בחלק מהשיניים, בין השיניים, באמצעות שיוף מזערי של עד 0.5 מ"מ. ההליך הינו פשוט וקצר, ידידותי, בטיחותי ואינו פוגע באמייל או בחוזק המבני של השן. למעשה, ההפך הוא הנכון – טיפול בצפיפות באמצעות קשתיות שקופות ו-IPR יבטיחו בחלוף הזמן שיניים בריאות, נקיות ומסודרות. מידע נוסף

מנשך פתוח הוא ליקוי סגר, המתרחש כאשר חלק השיניים בלסת העליונה אינן פוגשות את השיניים בלסת התחתונה בעת סגירת הלסתות. מנשך פתוח יכול להתרחש בשני אופנים – קדמי ואחורי, אך הנפוץ יותר הוא הקדמי (כלומר, כאשר הלסתות לא נסגרות היטב באזור השיניים הקדמיות, אך נסגרות בשיניים האחוריות). הסיבות להיווצרות מנשך פתוח הן רבות ומגוונות – כמו גורמים גנטיים, גורמים תפקודיים כגון נשימה דרך הפה בלבד (בעיית אא"ג בתכליתה), מציצת אצבע או דחיפת לשון בבליעה ובדיבור ועוד.

מנשך פתוח נחשב לליקוי סגר חמור יחסית, אשר מלבד המטרד האסתטי הוא עלול לגרום לבעיות בריאותיות ותפקודיות, כגון בקשיים בלעיסה, הפרעות למפרק הלסת ושחיקה חמורה של השיניים.

הטיפול האורתודונטי במנשך פתוח באמצעות קשתיות שקופות יהיה משולב לרוב עם טיפול בבעיה שהובילה ליצירת המנשך הפתוח (כמו טיפול בבעיה תפקודית או בשינוי הרגלים מזיקים). לכן, אבחון מדויק ומקיף הוא קריטי על מנת לפתור את הבעיה מהשורש, והוא תלוי במידה רבה בשיתוף הפעולה מצד המטופל/ת.

מידע נוסף

מנשך עמוק הוא ליקוי סגר, המתרחש כאשר השיניים בלסת העליונה מסתירות ברובן או בכולן את השיניים בלסת התחתונה, בזמן ששתי הלסתות מצויות במצב סגירה. במצב של סגר תקין – קיימת חפיפה של עד כ-30% בין השיניים העליונות והתחתונות (כלומר, החותכות העליונות מכסות כשליש מהחותכות התחתונות). כאשר השיניים העליונות מכסות יותר מחצי מהחותכות התחתונות – נגדיר זאת כ"מנשך עמוק", או באנגלית: Deep-bite או Over-bite. מנשך עמוק נחשב לליקוי סגר מורכב יחסית לטיפול, אך אפשרי בהחלט באמצעות קשתיות שקופות. תחילה, יש להתחקות אחר הגורם למנשך העמוק ולהתאים לפיו את המתווה הטיפולי. למשל – לפתוח את המנשך באמצעות הבקעת שיניים אחוריות, או אינטרוזיה (פעולה הפוכה מהבקעה) של החותכות העליונות/התחתונות, או שילוב של כמה תנועות. כאשר הסיבה למנשך העמוק קשורה לליקוי סגר נוסף (למשל, בליטת שיניים עליונות) – תיקון המנשך העמוק מתלווה לתיקון ליקויי הסגר הנוספים. מידע נוסף

במצב סגירה תקין, השיניים הקדמיות בלסת העליונה יהיו מלפני השיניים הקדמיות בלסת התחתונה. כאשר מתרחש ההפך (כלומר, כאשר השיניים הקדמיות בלסת העליונה מופיעות מאחורי השיניים הקדמיות בלסת התחתונה) – זהו מצב של ליקוי סגר המכונה "מנשך הפוך".

 

מלבד הבעיה האסתטית, כאשר מדובר בסטייה בינונית עד קשה – המנשך ההפוך עלול לגרום למגוון תופעות, כגון קושי באכילה, בדיבור ובבליעה, קשיי נשימה (במיוחד בזמן שינה), סיכון מוגבר לעששת – ואפילו עיוות של מראה הפנים. הסיבה העיקרית למנשך הפוך היא גנטית – מרבית האנשים עם בעיית מנשך יורשים אותה מהוריהם, אולם קיימות סיבות נוספות, כמו מציצת אצבע עד גיל מאוחר, דחיפת לשון ועוד.

 

הטיפול במנשך הפוך תלוי בחומרת הבעיה ובגיל שבו הטיפול נעשה. במקרים מסוימים, יישור שיניים בקשתיות יניב פתרון מלא לבעיה, אולם לעיתים יידרש לשלב טיפול כירורגי לתיקון מבנה הלסת. אבחון מוקדם ונכון של ליקוי המנשך על-ידי מומחים בתחום הוא קריטי על מנת להבין את הדרך הנכונה והפשוטה ביותר לפתרון הבעיה – באופן מיטבי ומשביע רצון.

מידע נוסף

למה אתם ממש חייבים ליישר את השיניים שלכם?

בגלל הבריאות

תשאלו את רופא השיניים שלכם, והוא יסביר בשמחה. סגר שיניים לא תקין או שיניים שאינן ישרות – פוגעות בתפקידים הבסיסיים ביותר של הפה והחיוך שלכם.  אם מדובר על לעיסה, ניקיון ותחזוקה יום יומית, וגם בריאות לאורך זמן. פה בעל שיניים שאינן ישרות מועד יותר לפורענות ושגרת התחזוקה שלו מורכבת בהרבה.  מניעת פלאק ואבנית כמו גם שחיקת "שן לשן" מצטמצמת גם היא באופן מהותי, בזמן שהחיוך שלכם ישר ומדויק.

בגלל הביטחון

באופן מסורתי אנו נוטים לחשוב על נזקי ביטחון או חוסר בטחון עצמי כנזקים המשתייכים לעולמות הנוער. חשוב לשים לב, שהענף המחקרי בנושא יעלה כי בטחון עצמי מושפע מהמצב הדנטלי שלנו – גם בגיל מאוחר הרבה יותר.  חיוך הוא ההזדמנות שלנו להותיר רושם ראשוני, וחיוך מושלם הוא חלום של רבים מאיתנו וככל חלום, הדרך אליו מתחילה בצעד אחד קטן.