6577*

מקרים הניתנים לטיפול

צפיפות בשיניים

כל מה צריך לדעת על שינוי החיוך שלך בעזרת WeSmile.

מה זו צפיפות בשיניים?

צפיפות בשיניים היא בעיה אורתודנטית נפוצה מאוד, הבעיה נובעת כתוצאה מקשת שיניים שקטנה מדי להכיל את כל כמות השיניים ביחס לגודלם, מבקיעה של שיניים קבועות מחוץ לקשת השיניים. בצפיפות שיניים נראה לעיתים קרובות שיניים מסובבות וחופפות אחת לשניה.

לפני

צפיפות בשיניים 2 צפיפות בשיניים 3

אחרי

לפני

אחרי

מה גורם לשיניים צפופות?

הגורם השכיח ביותר לצפיפות דנטלית הוא חוסר התאמה בין ממדי השיניים לבין גודל הקשת האלבאולרית בה הן אמורות לבקוע. מצב זה, המתבטא בלסתות קטנות יחסית, הוא בדרך כלל מולד ובעל מרכיב תורשתי משמעותי.

שיניים לא אחידות בגודל: וריאביליות בגודל השיניים עשויה גם היא לנבוע מגורמים תורשתיים ולתרום לצפיפות הדנטלית.

השפעת אובדן מוקדם של שיני חלב: אובדן מוקדם של שיני חלב, בין אם עקב עקירה או נשירה טבעית טרם עת, עלול להוביל לבקיעה צפופה של השיניים הקבועות.

גורמים התנהגותיים לצפיפות שיניים: הרגלים אורליים דיספונקציונליים כגון מציצת אצבע, דחיפת לשון, או שימוש ממושך במוצצים, עשויים להוות גורם משני לצפיפות דנטלית.

מהם סוגי הצפיפות?

צפיפות קלה: מאופיינת בסטייה מינורית ממיקום אידיאלי של השיניים, עם חפיפה מזערית.

צפיפות בינונית: השיניים מציגות חפיפה ניכרת וצפיפות מוגברת. ניתן לטפל ביעילות באמצעות אמצעים אורתודונטיים כגון קשתיות שקופות או סמכים קבועים.

צפיפות חמורה: מאופיינת בחפיפה משמעותית של השיניים, לעיתים מלווה בסיבוב או עיוות. טיפול במקרים אלו דורש לרוב התערבות מורכבת יותר, הכוללת אפשרות לעקירות סלקטיביות בשילוב עם טיפול אורתודונטי מקיף, באמצעות קשתיות שקופות או סמכים קבועים.

אילו סוגי בעיות יכולות לגרום לשיניים צפופות?

פגיעה בביטחון העצמי: אנשים עם שיניים צפופות עשויים להרגיש פחות בטוחים בחיוך או בדיבור, ולעתים מנסים להסתיר את שיניהם.

קושי בשמירת הגיינה: שיניים צפופות עלולות להיות קשות לניקוי באמצעות מברשת שיניים וחוט דנטלי, מה שעלול להוביל להצטברות פלאק (רובד חיידקי) ומחלות חניכיים.

סיכון גבוה יותר למחלות חניכיים: כאשר פלאק מצטבר, הוא עלול לגרום לדלקת בחניכיים, לדימום, ובמקרים חמורים אף לאובדן העצם התומכת בשיניים.

בעיות בדיבור: לעתים, שיניים צפופות עלולות להקשות על הגייה ברורה של מילים מסוימות.

שחיקה ובלאי מואץ ולא אחיד: כאשר השיניים אינן מסודרות כראוי, הן עלולות להישחק באופן לא שווה. זה יכול לגרום לסדקים, שברים, או שחיקה מהירה יותר של חלק מהשיניים.

אפשרויות טיפול בשיניים צפופות

למרבה המזל, קיימים מספר טיפולים יעילים לשיניים צפופות. האפשרות הטובה ביותר עבורך תהיה תלויה בחומרת הצפיפות שלך ובהעדפות אישיות.

טיפול אורתודונטי: הדרך הנפוצה ביותר לתיקון שיניים צפופות היא טיפול אורתודונטי. ישנן אפשרויות מתקדמות כדוגמת קשתיות שקופות או חלופה מיושנת יותר של שימוש בגשר מברזל (סמכים) כדי להזיז בהדרגה את השיניים למקומן הנכון.

ניתוח: במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח לתיקון שיניים צפופות. זה נעשה בדרך כלל רק כאשר אפשרויות טיפול אחרות לא צלחו.

צפיפות בשיניים לסת תחתונה
צפיפות בשיניים - לפני טיפול בקשתיות שקופות
צפיפות בשיניים תמונת אחרי יישור שיניים שקוף לסת תחתונה
צפיפות בשיניים - אחרי טיפול בקשתיות שקופות וקיבועים

שאלות נפוצות

תלוי ברמת הצפיפות. נהוג לסווג את הצפיפות לפי רמות: צפיפות קלה, צפיפות בינונית, צפיפות כבדה. במקרים של צפיפות קלה זמן הטיפול יהיה קצר בין 6-8 חודשים בממוצע, כאשר הצפיפות ברמה בינונית זמן הטיפול הממוצע הוא שנה. כאשר הצפיפות היא כבדה זמן הטיפול יכול לקחת שנה וחצי בממוצע.

עקירת שיניים תתבצע כתלות במצב ובחומרת המקרה, אנחנו בWeSmile לרוב לא נמליץ לעקור שיניים.

רוצים לקבל הטבה מסמיילי?

(העוזרת החכמה שלנו בוואצאפ)

השאירו את המספר שלכם וקבלו הודעה מיידית!

אנחנו אוהבים לראות את החיוך שלך

תגידו ביי ביי לגשר הברזלים הישן ותכירו את WE SMILE
השיטה המהפכנית ליישור שיניים שקוף מבלי שאך אחד ייראה!
הקשתיות השקופות מאפשרות לשמור על אורח חיים שגרתי ומעניקות תוצאות מדהימות בתוך פרק זמן קצר.

מוכנים להחזיר את החיוך לפנים?

לבדיקת התאמה ללא עלות
התחלת שיחה
לייעוץ ב-WhatsApp
היי 👋
אנחנו פה כדי לעזור