6577*

קשתיות שקופות – המדריך המלא

לקוחה מחייכת Wesmile
מה הן קשתיות שקופות? איך התהליך שונה מהליך יישור שניים רגיל? שאלות טובות שדורשות תשובות טובות

מה זה בעצם קשתיות שקופות?

קשתיות שקופות הן אמצעי מתקדם ליישור שיניים העשוי מחומר בשם SmartTrack ותפקידן ליישר את השיניים ע"י הפעלת לחץ על השן אשר מביא לעיצוב מחדש של מבנה הלסת בהתאם לתוכנית הטיפול. במקום גשרים מסורבלים ממתכת, סמכים או כל אמצעי מיושן אחר, אנו מיישרים את השיניים שלנו באמצעות קשתיות שקופות. דקות, עדינות למראה, שקופות לגמרי ואפילו ניתנות להרכבה והסרה פשוטה- מדובר בעולם חדש ומופלא.

את יישור השיניים השקוף אפשר לבצע במגוון שיטות, ובעיקר- ניתן למצוא יצרנים שונים (דוגמת אינויזליין, IROK, Smile direct club ועוד..) אבל בעצם- כל השמות השונים מדברים על אותה הגברת בשינוי אדרת- יישור שיניים באמצעי חדש ומרגש (טוב, לא כל כך חדש, השיטה פועלת למעלה מ 20 שנה, אבל מדובר בחידוש מרגש במדינתנו- בה התופעה הייתה זניחה עד לא קיימת, ועוברת כרגע למרכז הבמה).

אבל איך זה עובד?

כל תהליכי יישור השיניים שלנו פועלים על פי אותו עקרון יסוד. אנו דוחקים את השיניים שלנו למקום הרצוי, תוך שימוש בלחץ מכני. ומה אומר בעצם המשפט הארוך הזה? שאת השיניים שלנו אנחנו מיישרים בדרך הפשוטה ביותר שתוכלו לחשוב עליה- השן צריכה ללכת אחורה? נלחץ אותה אחורה, חזק, ולאורך זמן, עד שהיא תבין את הרמז ותיכנס למקום הנכון עבורה. 

מראה

קשתיות שקופות הן האמצעי החדש בו תשתמשו ביישור השיניים שלכם. בדיוק כמו גשר הברזל ("קוביות") או גשר פנימי- מדובר על שיטה להפעלת לחץ. אבל מה מיוחד בשיטה הזו אתם שואלים? התשובה פשוטה! לפני הכל- המראה! מדובר באמצעי שקוף. כן, שקוף. כמה שקוף? לגמרי.

תוכלו להסתכל קצת בעדויות שמסרו לקוחות שונים של Wesmile. לא מבחינים בהן, כמעט ובכלל. גם בזמן שיחה, אוכל או דייט. את הקשתיות מייצר מחשב, בהתאם לתכנית טיפול, וזה כל הטריק! מהרגע הראשון, מחשב האלגוריתם את תהליך היישור שלכם מתחילתו ועד סופו. ומייצר לכם סדרת קשתיות, בהדרגה. כל קשתית מהווה שלב נוסף בדרך למיקומי השיניים המושלמים שלכם.

חומר גלם

קשתיות שקופות, הן כמובן פרי פיתוח מורכב. את הקשתיות השקופות מייצרים מייצרים מסגסוגות מתקדמות של חומרים פלסטיים. אצלינו בוויסמייל, משתמשים בקשתיות של היצרן Invisalign, הקשתיות הללו מיוצרות מחומר מוגן פטנט בשם SmartTrack. החומר האמור הוא פלסטיק גמיש תרמופלסטי. איכות החומר משפיעה על אורך התהליך, על הדיוק שלו ועל תחושת הנוחות של הפציינט. 

חלקכם שואלים- האם החומרים האלה בטוחים לשימוש? והתשובה היא כמובן שכן. החומרים נבדקו, נמצאים בשימוש ברחבי הגלובוס, ומצליחים ליצור לקוחות מרוצים ומאושרים. כל הנ"ל איננו תחליף לייעוץ רפואי, משמע- הגיעו לפגישת הייעוץ ושאלו את הרופא. חומר תקין- לא אומר ששווה להמר.

בחורה מחזיקה קשתיות שקופות כך נראית קשתית שקופה

למה כדאי לי להשתמש בקשתיות שקופות?

לקשתיות השקופות יתרונות רבים אל מול יישור שיניים בעזרת סמכים כמו "קוביות" ו"ברזלים".

יתרונות יישור שיניים שקוף

 • נוחות מרבית ללשון ולשפתיים – הקשתיות אינן פוגעות בדיבור ולא גורמות לחתכים בפנים הפה בניגוד ליישור שיניים באמצעות סמכים.
 • אסתטיות מקסימאלית – כשמן כן הן – שקופות. לא ניתן להבחין בהן מעל למרחק 20-30 ס"מ כך שאף אחד לא ידע שאתם עוברים תהליך של יישור שיניים.
 • ישנה התאמה אישית עם טכנולוגיות חדישות לכל אחד – יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות מתאים כמעט לכל סוגי הבעיות האורתודנטיות.
 • אין מגבלת גיל לטיפול בקשתיות שקופות, כך שאין צורך לדאוג אם הינך כבר בשיא הקריירה בחייך או רק התגייסת לצבא.
 • אפשרות לתוצאות תוך פרק זמן קצר יותר – ניתן להיערך לאירוע חשוב או ציון דרך בחייך (בכל זאת, התמונות יישארו לנצח).
 • שמירה קלה על צחצוח שיניים ומניעת הזנחה.
 • את הקשתיות ניתן להוריד בעת הצורך כמו לאכילה, שתייה, צחצוח שיניים או אירוע מיוחד.
 • שיטת הניקוי שלהן יותר פשוטה ויעילה – פשוט לשלוף ולשטוף.
 • הן אינן פוגעות בשכבת האמייל של השיניים.
 • אין הפתעות – בתחילת התהליך, נוצרת הדמיה לתהליך הטיפול שבה תוכלו לראות במדויק את שלביו ואת תזוזת השיניים בכל תקופה.

מחיר ממוצע ליישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות

עלות הטיפול היא אחת השאלות הגדולות שיוצא לנו לשמוע. נכון – טיפול באמצעות יישור שיניים שקוף עשוי לעלות יותר מטיפול פרימיטיבי יותר. אם מעניין אתכם מדוע- לרוב מדובר על ציוד יקר מאוד, על זמן מעבדה אישי ויקר ועוד… במקביל- הזמן שתחסכו על מהלך הטיפול, על ביקורי המעקב, השקיפות והדיוק הגבוה – גורמים לרבים (יותר ויותר בכל שנה…) לבחור בתהליך היישור השקוף. 

הגורמים המשפיעים על העלויות של שיטת הקשתיות:

אז את העלות לתהליך שלכם יקבעו מספר גורמים. אם נקצר- מדובר בכמה עובדות יסוד. 

 1. האם מדובר על תהליך ארוך או קצר-  בהתאם למצב הפתיחה של הלסת שלכם (AKA- "כמה" צריך ליישר). מובן שהליך ארוך, דורש קשתיות רבות יותר, ויקר יותר. 
 2. האם מדובר על תהליך לסת אחת או 2 – בהתאם למצב הלסתות. מובן שהליך שדורש 2 לסתות לעומת אחת, דורש 2 סטים של קשתיות, ומן הסתם יקר יותר.
 3. תמחור אישי- בהתאם לתפיסת המחיר של המרפאה את עצמה, את השוק בו היא פועלת ואת יכולותיה. 

השוואת מחירי קשתיות שקופות לפתרונות אחרים בעולם יישור השיניים 

אם נרצה להשוות לעלויות יסוד בתחומי יישור אחרים- די לבחון את הטבלה שלנו:

קוביות בשיניים 6,500-12,000 ₪
סמכים נעולים 8,000-14,000 ₪
סמכים שקופים, בסיסי 9,000-14,000 ₪
שיטת  Damon clear  14,000-18,000 ₪
יישור לינגואלי 28,000-35,000 ₪
גשר שקוף למבוגרים Wesmile 9,000-23,500  ₪

למי מתאים תהליך יישור בקשתיות שקופות?

התהליך מתאים לרובנו – אבל שווה להתייחס למעט נתונים:

 • גיל – יישור שיניים בקשתיות שקופות מתאים (ברמת ההתאמה הבסיסית) לכל גיל. אולם- אצלינו בוויסמייל אנו מטפלים בבגירים בלבד! ולא עוסקים ביישור שיניים לילדים. ולמה? משום שהצורך בטיפול קשתיות הוא שיתוף פעולה מירבי של הפציינט. אם לא נשמור את הקשתיות על השיניים שלנו- התהליך לא יצליח. קשה להכריח ילדים לשמור על שגרת טיפול- ולכן בחרנו שלא לעסוק בהם. 
 • סוג הבעיה – בעיות העוסקות בצורת השן עצמה, כמו גם בצורך "סיבובי" מתאימות פחות לתהליכי יישור שיניים שקוף. בעיות רווח יתר, ריווח חסר, לסת וכיו"ב מתאימות יותר לתהליך. 
 • לעסוקים ביננו – להם חשוב מספר ביקורים מועט במרפאה, וחיסכון זמן משמעותי בהליך כולו. 
 • לחוששים – פשוט מאוד להלביש קשתית על השיניים. אתם עושים זאת בעצמכם. הדבר מסייע בצמצום מפלס החרדה לעומת ביקור "מתיחה" בטיפול קוביות וכיו"ב. 
 • למתביישים – לא אוהבים שכולם רואים את הגשר? אתם לא לבד. יכולות להיות לכם סיבות מקצועיות (אני נואם.ת, עבודה מול אנשים, חוסר ביטחון..) אז אם חשוב שלא יראו? קשתיות שקופות. 

מה הוא תהליך הטיפול בקשתיות שקופות

כמה פשוט, ככה יעיל גבירותי ורבותי! 

 1. הגעה לפגישת הכרות (ללא התחייבות וללא עלות!) – בה יוכל הרופא המטפל לבחון את מצב הפתיחה שלכם. 
 2. ביצוע ההכנות הדרושות במידת הצורך – אם צריך לטפל בדלקת, או בכל מקרה אחר, חשוב לעשות זאת.
 3. סריקת 3D בה תוכלו לבחון את מצב הפה.
 4. קבלת תכנית טיפול מלאה לאחר חישוב אלגוריתמי. 
 5. ייצור הקשתיות בהתאם לתכנית.
 6. קבלת הקשתיות. 
 7. תהליך טיפול – שיארך בין 6 חודשים ועד שנה וחצי בהתאם למצב הפה הראשוני. 
 8. ביקורות לאורך הטיפול. 
 9. סיום ושמירה על התוצאות!

קל, נח- והכי חשוב, לא מאיים כלל וכלל.

קשתיות שקופות- חשוב לקחת בחשבון

אנחנו לא עומדים לתת לכם רק את הדברים הטובים! הנה כמה דברים קטנים שחשוב שתדעו לפני שאתם בוחרים בדרך הנכונה לחיוך שתמיד רציתם. 

 1. בדומה להליכי יישור שיניים אחרים – מדובר בתהליך מכני. בזמן החלפת קשתית, אתם עשויים לחוש אי נוחות קלה עד שהפה שלכם "יתרגל" למצב החדש. 
 2. עטיית הקשתיות עשויה להשפיע מעט על איכות הדיקציה שלכם. הדבר תלוי בפרמטרים אישיים רבים אבל חשוב לציין מראש. 
 3. הדבר החשוב ביותר בתהליך היישור השקוף לעומת יישורים אחרים היא רמת המחוייבות שלכם. אסור להסיר את הקשתיות גם אם בא לנו. יש צורך להסירן בזמן ניקוי, בזמן אכילה או שתיה… אבל אם לא תתנו להן זמן, לא יפעלו פעולתן. כמה? נסו לכוון לכ 22 שעות ביממה!

למה בעצם לבחור ב – Wesmile?

חשוב לנו להזכיר את השורה התחתונה – יישור שיניים זה תהליך בו אתם רוצים את הטוב ביותר עבורכם ועבור הקרובים אליכם. אצלינו בוויסמייל – בחרנו להתמחות. אנו מבצעים תהליכי יישור שיניים שקוף בלבד! כך שאנו הרשת הפרטית הגדולה ביותר בתחום. מיטיבי לכת ישימו לב שבחרנו אף להחריג את גילאי הנוער. כך שאם אתם רוצים מומחה שיטפל בכם- וויסמייל היא כיוון מצויין להתחיל ממנו, וגם לסיים, בחיוך 🙂

בנוסף, רק בוויסמייל – אנו מזמינים אתכם להגיע לבדיקת התאמה ללא עלות וללא התחייבות!

נכתב על ידי ד"ר דורון בר-חן
ד"ר בר-חן הינו מומחה לשיקום הפה, בעל מרפאות פרטיות בקיסריה ובנתניה. לאורך שנות פעילותו הרפואית בארץ ובחו"ל הקים מרכזים רפואיים מתקדמים, שימש כמדריך קליני באוניברסיטאות, ניהל רשת מרפאות ארצית ומשמש כמרצה מבוקש בתחום. תפיסתו היא מקצועית- רפואית ייחודית, המשלבת פתרונות יצירתיים וטכנולוגיות רפואיות חדשניות.

אולי יעניין אותכם גם

אנחנו אוהבים לראות את החיוך שלך

תגידו ביי ביי לגשר הברזלים הישן ותכירו את WE SMILE
השיטה המהפכנית ליישור שיניים שקוף מבלי שאך אחד ייראה!
הקשתיות השקופות מאפשרות לשמור על אורח חיים שגרתי ומעניקות תוצאות מדהימות בתוך פרק זמן קצר.

מוכנים להחזיר את החיוך לפנים?

לבדיקת התאמה ללא עלות
רוצים לקבל הטבה מסמיילי?

(העוזרת החכמה שלנו בוואצאפ)

השאירו את המספר שלכם וקבלו הודעה מיידית!
התחלת שיחה
לייעוץ ב-WhatsApp
היי 👋
אנחנו פה כדי לעזור