6577*

יישור שיניים אינויזליין (Invisalign) – המדריך המלא

יישור שיניים אינויזליין (Invisalign)
ריכזנו לכם את כל המידע שחשוב לדעת בנוגע ליישור שיניים אינויזליין. מה זה? למי זה מתאים? מהו תהליך הטיפול, תופעות לוואי אפשריות, יתרונות, חסרונות ועוד.

מה זה יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין (Invisalign)?

יישור שיניים שקוף אינויזליין (Invisalign) הוא תהליך בו משתמשים בשיטת "הסמכים השקופים" (קשתיות שקופות/ גשר שקוף לשיניים). Invisalign הוא שמו של היצרן המוביל בעולם בתחום זה, המורכב מחיבור בין 2 מילים invisible: בלתי נראה + align: ליישר.

מחיר הטיפול בשיטת אינוויזליין משתנה בין רופא לרופא, בין טיפול ארוך לקצר, ובין חיוך הדורש תיקון בשתי הלסתות, או באחת. באופן רחב- ניתן לנסות ולהגדיר כי עלות מינימלית (לסת אחת, טיפול קצר…) לטיפול אינויזליין יעמוד על לפחות 7,000 ₪ ויכול להגיע עד ל 40,000 ובמקרים קיצוניים גם 50,000 ₪.

בעבר, יישור שיניים היה תהליך קשה, מורכב וחשוב מכל- מאד מאד בולט. השיניים שלנו- הן חזות הכל ואותן רואים לפני כל דבר אחר. ואת השיניים האלה- תהליך יישור השיניים "עיטר" בקוביות ברזל בולטות, ולעתים- בגשר מתכתי בולט לא פחות. אולם- בשנים האחרונות (גילוי נאות- הטכנולוגיה קיימת למעלה מ20 שנה…) פורצות אל התודעה אפשרויות אחרות, נוחות בהרבה.

למי מתאים תהליך היישור?

ההליך מתאים לבעיות של רווחי שיניים, נסיגה או בולטות לסת וכיו"ב. כמו כן מתאים במיוחד לאלה שחשובה להם צורתם החיצונית והביטחון העצמי הכרוך בה. דוגמנים, שחקנים, מנהלים בכירים, נואמי מעל במה ובכלל. במידה ויש לכם המשמעת העצמית- הפתרון הזה הוא בשבילכם.

אבחון בסיסי

אז לפני הכל- שלא יהיה פה בלבול. אין תחליף לאבחון מקצועי על ידי הרופא המטפל שלכם. פשוט אין. אבל רק במקרה בו אתם משתעשעים במחשבה, והייתם שמחים לדעת, "היי, אולי הבעיה שלי מתאימה לטיפול בשיטת אינוויזליין" אז בטבלה הבאה תוכלו לראות דוגמאות של בעיות דנטליות שונות ולנסות לזהות את הבעיה הספציפית שלכם.

טבלת הקסם- במה מטפלת שיטת Invisalign

שם הבעיהמה זה אומראילו בעיות זה יוצרלינק להדמיית 3D
מנשך עובר אנכיבעיה נפוצה בה השיניים הקדמיות חופפות.
עליונות ותחתונות. לרובינו יש בעיה כזו במידה מסויימת.
משחיקת שיניים מכנית ועד כאבים של ממש בלסת.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/overbite
סגר הפוך קדמיבזמן שהפה סגור, השיניים הקדמיות התחתונות, נמצאות לפני העליונות.שחיקה מכנית, בעיות בלעיסה או בדיקציה.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/underbite
מנשך מוצלבבפה סגור, חלק מהשיניים העליונות נמצאות מאחורי השיניים התחתונות.שחיקת שיניים או שבירתן. עלול לגרום לחניכיים להתחיל לסגת או ליצור חריצים קטנים מעל לקו החניכיים. נורא. כואב. מקשה.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/crossbite
רווח בשינייםדיאסטמה. רווח בין 2 שיניים או יותר.ליצור מעין "כיס" בין השיניים ובין החניכיים, בהם עלול להיתקע מזון.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/gap-teeth
מנשך פתוחהשיניים העליונות לא נוגעות בתחתונות כאשר הפה סגור.מקשה על יעילות ועצמת הלעיסה.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/open-bite
שיניים צפופותאין מספיק מקום על גבי הלסת לכל השיניים, הן עשויות להצטופף, לחפוף ולהתעוות, ולעיתים אף להידחק לפנים או לאחור.קושי בשגרת ניקיון השיניים. עשויה להוביל לנזקי היגיינה רבים דוגמת עששת, מחלת חניכיים וכיו"ב.https://www.invisalign.co.il/treatable-cases/crowded-teeth

מהו תהליך הטיפול הצפוי לי?

תחילת הדרך היא תמיד בפגישה, בה נבדוק את התאמתכם לתהליך. בהמשך, סריקת D3 מתקדמת שתכתיב את תכנית הטיפול שלכם בהתאם להנחיות הרופא. ולבסוף, ייצור של סדרת קשתיות מותאמות אישית במיוחד עבורכם ובהתאם לפה שלכם. לאחר שתסיימו את ההליך (בין 12 חודשים לשנה וחצי  במקרים סטנדרטיים, אבל את התוצאות תתחילו לראות כבר תוך מספר שבועות) תוכלו להנות מחיוך מושלם.
הנה עוד קצת פרטים על התהליך מהמנהל הרפואי של WeSmile:

מהו משך זמן הטיפול?

הליך יישור שיניים אינוויזליין משתנה (כאמור לעיל) בין לסת אחת או שתיים, כמו גם באורך הטיפול הדרוש בכל אחת מהן (בהתאם למצב הנזק ההתחלתי). ככלל אצבע ניתן לקבוע כי הליך קצר מאד יתחיל ממספר חודשים (כ7-8) ואילו הליך ארוך ביותר יסתיים בתוך למטה משנתיים.

האם יש צורך בהכנה לפני הטיפול?

ההמלצה שלנו- אל תשברו את הראש! כמובן כי ישנם מצבים בהם דרוש תהליך מקדים לטיפול יישור שיניים באינויזליין, אך המצבים הנ"ל נובעים לרוב ממצב רפואי של הפה שלכם, ועדיף שיראה אתכם רופא בכדי לקבוע את אותו המצב. לדוג' – במידה וקיימת דלקת חניכיים, ניאלץ לטפל בה ולהמתין עד מצב בריא בטרם נתחיל את הטיפול. ולכן- גשו לרופא, עדיף במסגרת פגישת ייעוץ ללא מחויבות. אם המסקנות הרפואיות דורשות תהליך- חשוב שתבצעו אותו בלי קשר ליישור השיניים שלכם. ואם לא? הרווחתם.

תופעות לוואי / מגבלות

הרבה מהלקוחות שלנו חוששים מכאב או תופעות לוואי אשר צפויות במהלך הטיפול ליישור השיניים עם אינויזליין, אז החלטנו לדון בנושא גם פה:

 • כאב – אתם עשויים לחוש חוסר נוחות מסוימת בהחלפת הקשתית לחדשה. באופן טבעי – יישור שיניים אינויזליין עובד על בסיס הפעלת לחץ פיזי על השיניים ודחיפה שלהן אל המקום הרצוי, כך שהגיוני שתרגישו חוסר נוחות מסוים. כמו בכל דבר, אם תמתינו קצת – גם לזה תתרגלו ותבחינו שחוסר הנוחות יעלם.

 • תופעות לוואי – לא צפויות תופעות לוואי בשימוש באינויזליין. כמובן- בכל מקרה בו יש חשש, צרו קשר עם הרופא המטפל.

Invisalign מחיר

טווח המחירים ליישור שיניים בשיטת אינויזליין משתנה כפי שציינו בפסקת הפתיחה, ויכול לעמוד בכל הטווח שבין 7,000 ועד 50,000 ₪. הסיבות לפערי המחיר מגוונות ונזקק אותן גם פה, משום שנראה שנושא העלות הוא נושא המעניין אתכם, הקוראים שלנו, במיוחד.

מיקום גיאוגרפי

בקצרה, ובדומה למרבית עולם המחירים ברחבי ישראל, לאזורים שונים מתהווים לעיתים עלויות שונות. העלויות נגזרות מעלות התחרות ו "Cost of doing business" במיקום משתנה. לדוג'- אם נדבר על עלות ליישור שיניים, השורה התחתונה מושפעת מעלות המרפאה, השכירות והמיסוי הקהילתי (מקומי), עלות הציוד (לא מקומי), עלות כח האדם (מקומי), התחרות (מקומי), פרסום (לעיתים מקומי).

בשורה התחתונה- מחיר הוא גם פונקציה של אזור גיאוגרפי- ותורם לשונות המחירים שתוכלו למצוא ברחבי ישראל.

תמחור אישי

רופא השיניים שלכם, בדומה לכל עסק אחר- בוחר את התמחור שלו. השיקול האישי של בעל העסק מגלם את הרצון שלו לעבוד, את הקושי/הקלות בה הוא מבצע את הטיפול, את חייו האישיים ובכלל- אין נוסחה שעשויה להכיל את מערך השיקולים. בשורה התחתונה- מחיר טיפול אינויזליין יכול להשתנות בין ספקים שונים, בדיוק כמו שמחיר לשעת ייעוץ אצל עו"ד יקבע על ידי נותן השירות. אל תתבלבלו, טיפול יישור שיניים שקוף אמנם סובב סביב "מוצר"- אבל מדובר על "שירות" לכל דבר ועניין.

אורך הטיפול

המחיר ביישור שיניים בשיטת אינויזליין מבוסס גם על אורך הטיפול, ושווה לחלק לשניים את השיקולים בנושא. האחד- עלות הקשתיות השקופות עצמן, המגיעות מהיצרן. טיפול בלסת הדורשת שינוי מהותי, ידרוש מספר קשתיות גבוהה יותר מלסת הדורשת שינוי פחות ממנה. כך שעלות הגלם עצמה- משתנה באופן מהותי. השני- השירות וכמות הטיפולים והביקורות יהיו גדולים יותר בהליך יישור ארוך כך שגם עלות המטפל, יקרה יותר.

לסת אחת או שתיים

במידה ואתם זקוקים ליישור רק בלסת אחת- ברור שמדובר (בדומה לסעיף הקודם) על כמות נמוכה יותר של קשתיות. הדבר מתורגם באופן ישיר לעלות נמוכה יותר למטפל, ובתורו מתורגם פער העלויות גם למחיר לצרכן הסופי.

השוואה אינויזליין לעומת IROK

Irok הוא יצרן לקשתיות שקופות, בדומה לטכנולוגיית אינויזליין. המדובר ביצרן סיני, חדש יותר מהיצרן הוותיק, כך שיעילות הקשתיות וכן ההתאמה שלהן למקרים מיוחדים נמצאת (לטעמנו) בשלב הביקורת. בWesmile אנו משתמשים בקשתיות אינויזליין בלבד, זו הבחירה שלנו. רק הטוב והבטוח ביותר בעבורכם.

יתרונות IROK

באופן תיאורטי, יתרונות IROK לעומת אינויזליין כוללים

א.   הליך טיפול קצר יותר

ב.   קשתיות שקופות עוד יותר

ג.   מחיר זול יותר

חסרונות IROK

*החסרונות כוללים שיפוט דעה מקצועי*

א.   מותג "חלש" יותר ממקור סיני

ב.   פחות "רקורד" לאורך שנים המאפשר לאתר תקלות, בעיות וטעויות

יתרונות וחסרונות ליישור שיניים אינויזליין

אין אפשרות נוחה יותר לקבל החלטה מנקודות ברורות של "בעד ונגד". אספנו לכם את נקודות המפתח שחשוב שתכירו.

יתרונות אינויזליין-

מתחילים מהטוב. למה לא? אלו הסיבות העיקריות למה יישור אינויזליין יעשה לכם טוב:

 • נוחות מרבית ללשון ולשפתיים – הקשתיות אינן פוגעות בדיבור ולא גורמות לחתכים בפנים הפה בניגוד ליישור שיניים באמצעות סמכים.

 • אסתטיות מקסימאלית – כשמן כן הן – שקופות. לא ניתן להבחין בהן מעל למרחק 20-30 ס"מ כך שאף אחד לא ידע שאתם עוברים תהליך של יישור שיניים.

 • יישור שיניים בעזרת פלטות שקופות מתאים כמעט לכל סוגי הבעיות האורתודנטיות – ישנה התאמה אישית עם טכנולוגיות חדישות לכל אחד.

 • אין מגבלת גיל לטיפול בקשתיות שקופות, כך שאין צורך לדאוג אם הנך כבר בשיא הקריירה בחייך או רק התגייסת לצבא.

 • אפשרות לתוצאות תוך פרק זמן קצר יותר – ניתן להיערך לאירוע חשוב או ציון דרך בחייך (בכל זאת, התמונות יישארו לנצח).

 • שמירה קלה על צחצוח שיניים ומניעת הזנחה.

 • את הקשתיות ניתן להוריד בעת הצורך כמו לאכילה, שתייה, צחצוח שיניים או אירוע מיוחד.

 • שיטת הניקוי שלהן יותר פשוטה ויעילה – פשוט לשלוף ולשטוף.

 • הן אינן פוגעות בשכבת האמייל של השיניים.

 • אין הפתעות – בתחילת התהליך, נוצרת הדמיה לתהליך הטיפול שבה תוכלו לראות במדויק את שלביו ואת תזוזת השיניים בכל תקופה.

חסרונות אינויזליין

 • בהשוואה לשיטות יישור שיניים מיושנות יותר, עלות הטיפול באינויזליין יכולה להיות גבוהה יותר. זאת בשל עלות המכשור הגבוהה, וההכנה המעבדתית הנדרשת באופן אינדיבידואלי לכל מטופל. לעומת זאת – החיסכון בזמן הטיפול, הדיוק המרבי ואפשרות החיזוי המדויקת הופכות אותה לעדיפה (כמעט) תמיד על פני השיטות הקונבנציונליות.
 • בשיטת טיפול זו, יש צורך בשיתוף פעולה מצד המטופל באופן קפדני, לצורך הרכבת הקשתיות באופן רציף (20-22 שעות ביממה) בכדי להבטיח יעילות ותוצאות מהירות וכמובן שמירה על הקשתיות בזמן הורדתם.

אז היכן אפשר לבצע גשר שקוף בשיטת Wesmile?

WeSmile היא רשת המרפאות ליישור שיניים הראשונה והגדולה בישראל. אנו מעמידים לרשות לקוחותינו שורה של מרפאות מצוידות בציוד החדיש והמתקדם ביותר ובמחירים מהנמוכים בשוק.
בנוסף, רק ב-WeSmile תוכלו להגיע לבדיקת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות!
המרפאות שלנו נמצאות בנתניה, קיסריה, חיפה ותל אביב והיד עוד נטויה.

יישור שיניים אינויזליין – סיכום

בכתבה ניסינו לאסוף את הנקודות החשובות ביותר אם אתם בדרך ליישור השיניים שלכם, ובוודאי אם אתם רוצים לבחון את אפשרות היישור באמצעות אינויזליין.
שיטת אינוויזליין נדונה רבות. מדובר בשיטה המתקדמת ביותר, ביצרן האיכותי בתחום ולו מליוני מטופלים ברחבי הגלובוס. בתקווה שסייענו מעט בסבך הכרוך במסע לחיוך שלכם.

חשוב לציין – המידע הזמין לכם כאן ובמקומות אחרים הוא דרך מצוינת לחשוב, לבחון ולקבל החלטות מושכלות אבל אין תחליף להתייעצות עם רופא, ועדיף כזה אשר לו התמחות בתחום הטיפול אותו אתם בוחנים. ב-WeSmile אנו מתמחים ביישור אינויזליין, ואנחנו מחכים לכם פה עם המידע, עם המרפאות ועם ההתמחות שלנו בתחום.

נכתב על ידי ד"ר דורון בר-חן
ד"ר בר-חן הינו מומחה לשיקום הפה, בעל מרפאות פרטיות בקיסריה ובנתניה. לאורך שנות פעילותו הרפואית בארץ ובחו"ל הקים מרכזים רפואיים מתקדמים, שימש כמדריך קליני באוניברסיטאות, ניהל רשת מרפאות ארצית ומשמש כמרצה מבוקש בתחום. תפיסתו היא מקצועית- רפואית ייחודית, המשלבת פתרונות יצירתיים וטכנולוגיות רפואיות חדשניות.

אולי יעניין אותכם גם

אנחנו אוהבים לראות את החיוך שלך

תגידו ביי ביי לגשר הברזלים הישן ותכירו את WE SMILE
השיטה המהפכנית ליישור שיניים שקוף מבלי שאך אחד ייראה!
הקשתיות השקופות מאפשרות לשמור על אורח חיים שגרתי ומעניקות תוצאות מדהימות בתוך פרק זמן קצר.

מוכנים להחזיר את החיוך לפנים?

לבדיקת התאמה ללא עלות
רוצים לקבל הטבה מסמיילי?

(העוזרת החכמה שלנו בוואצאפ)

השאירו את המספר שלכם וקבלו הודעה מיידית!
התחלת שיחה
לייעוץ ב-WhatsApp
היי 👋
אנחנו פה כדי לעזור